Byłoby grzechem gdybyśmy nie grali o czołowe miejsca - deklarują trenerzy z Katowic

Tom Coolen, kanadyjski trener jest podobno zwolennikiem gry do przodu i dlatego większy akcent stawia na ofensywę. Jego asystentem będzie jeden z najmłodszych szkoleniowców 40-letni Piotr Sarnik. Ten duet poprowadzi w nadchodzącym sezonie mocno naszpikowany reprezentantami kraju Tauron KH GKS Katowice. Czy katowiccy hokeiści nawiążą do chlubnych tradycji i znów zameldują się na podium.

Tom Coolem i Piotr Sarnik
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Tom Coolen, 63-letni kanadyjski szkoleniowiec ma już najbliższego współpracownika i został nim - zgodnie wcześniejszymi spekulacjami - 40-letni Piotr Sarnik. Ten duet poprowadzi w nadchodzącym sezonie mocno naszpikowany reprezentantami kraju Tauron KH GKS Katowice. Czy katowiccy hokeiści nawiążą do chlubnych tradycji i znów zameldują się na podium. - Gramy o najwyższe cele - zadeklarował pogodny Kanadyjczyk.
- Najpierw czołowa czwórka, a potem wszystko się może zdarzyć - dodał nieco ostrożniejszy w prognozach jego nowy asystent.

Pozytywny trener
Tauron został mocno wzmocniony, o cyzm świadczy przyjście takich zawodników jak: Tomasz Malasiński, Mikołaj Łopuski, Dariusz Gruszka, Patryk Wronka, Jakub Wanacki czy Kamil Kosowski. To oni mają stanowić trzon zespołu. Do nich dojdzie wielu młodych zawodników m.in. Radosław Sawicki czy Bartosz Fraszko. Może więc powstać mocna mieszanka „wybuchowa”, która pod kuratelą tych trenerów ma być postrachem faworytów, za jakich uchodzą Comarch Cracovia i GKS Tychy.
Coolen jest niesłychanie pogodnym człowiekiem i pozytywnie nastawiony do wszystkiego co go otacza. - Jestem pod wrażeniem Katowic, a przed wszystkim życzliwych mieszkańców - zakomunikował na przywitanie uśmiechnięty Kanadyjczyk. - Duże wrażenie zrobił na mnie „Spodek” i z tego co przez kilka dni zdążyłem się zorientować, to w mieście jest wiele ciekawych miejsc.
Od kilku dni zespół przebywa na lodzie i trenuje na „Jantorze” i tak na pewno będzie co najmniej do końca sierpnia. - Miałem okazję już przepracować kilka dni i przekonałem się, że mamy dobrych graczy - dodał po chwili. - Na razie nawzajem się poznajemy i pewnie upłynie trochę czasu, żeby całkowicie poznać ich możliwości. Dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć na jakich pozycjach musimy jeszcze poszukać wzmocnień.

Dodatkowy impuls
Coolen gdy pracował z Tedem Nolanem z reprezentacją Łotwy (2012 – 2015) poznał bardzo blisko europejski hokej. - Znam możliwości polskiej reprezentacji i wiem w jakim miejscu się znajduje - uśmiecha szkoleniowiec. - Jest blisko elity, ale jednocześnie musi o nią mocno walczyć. Może nam z Tedem uda się doprowadzić do awansu, bo taki mamy cel. Natomiast nie znam potencjału ligowych zespołów. Oczywiście śledzę składy ligowców, widziałem kilka meczów z poprzedniego sezonu, ale dopiero jak ruszy sezon będę mógł się naocznie przekonać jaki poziom prezentują polskie kluby.
O Piotrze Sarniku od początku mówiło się, że może być drugim trenerem Tauronu i w końcu umowa została sfinalizowana w miniony piątek.
- Mam za sobą 4 lata pracy w Szkole Mistrzostwa z młodzieżową reprezentacją u boku trenerów z Rosji i Szwecji, ale postanowiłem wskoczyć na wyższy stopień wtajemniczenia i teraz poznam tajniki kanadyjskiej szkoły trenerskiej - wyjaśnia swoją decyzję „Steru”, bo taki przydomek nosi Sarnik. - Pragnę rozwijać się jako szkoleniowiec i liczę, że przy Tomie Coolenie mam szansę to uczynić.
Sarnik miał okazję grać w Katowicach (1997/99 oraz 2001/02), a teraz ma okazję sprawdzić swoją wiedzę szkoleniową.
Na zakończenie konferencji obaj trenerzy zadeklarowali, że byłoby grzechem gdyby katowicki zespół nie grał w czołówce. Coolen podobno jest zwolennikiem gry do przodu i największy akcent stawia na ofensywę i trudno się dziwić, bo katowicki zespół ma spory potencjał.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KWLUżytkownik anonimowy
~KWL :
No photo~KWLUżytkownik anonimowy
Czekamy z niecierpliwością na pierwsze ligowe mecze . Czas by GIEKSA powróciła na szczyt. TAM GDZIE JEJ MIEJSCE.
1 sie 17 21:15
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii