Trudny weekend Polonii Bytom

Polonia jest rewelacją tego sezonu. Wszyscy w Bytomiu liczą, że ten sezon będzie przełomem i początkiem marszu w górę.

GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Osiem punktów straty do Podhala Nowy Targ i miejsca na podium przed play offem - tak jawi się sytuacja bytomskiej Polonii, którą już można okrzyknąć rewelacją sezonu. Wszyscy w Bytomiu liczą, że ten sezon będzie przełomem i początkiem marszu w górę. Trzeba tylko punktować zarówno z drużynami sąsiadującymi, jak i z tymi wyżej usytuowanymi. W ten weekend bytomianie grają w słynnej „Stodole” z tyszanami, a w niedzielę czeka ich wyprawa pod Wawel.


- Boli nas ostatnia porażka z Jastrzębiem, ale ten zespół zawsze sprawia nam sporo kłopotu - mówi napastnik Polonii Łukasz Krzemień. - Cóż z tego, że mieliśmy przewagę i graliśmy nawet 6 na 4, skoro nie potrafiliśmy skierować krążka do siatki. A strata tych punktów jest podwójna, bo to sąsiad z tabeli. Patrzymy w górę, ale musimy również liczyć się z tymi co za nami.

 

Bytomianie z tyszanami mają bilans ujemny, bo u siebie przegrali 1:2 po dogrywce oraz dwukrotnie na wyjeździe 0:4 i 1:2.
- Kiedyś każda seria się kończy - mówi młody napastnik z Bytomia, który ma za sobą debiut w reprezentacji Polski. - Punktów musimy szukać zarówno u siebie, jak i na wyjeździe z Cracovią, którą ostatnio pokonaliśmy u siebie po karnych (2:1). Najważniejsze, że małymi krokami zmierzamy do celu.

 

Z obu ekip napływają wieści o chorobach kilku czołowych zawodników. Maksim Kartoszkin ma złamany palec. Matej Cunik, Edmunds Augstkalns oraz Edgards Dikis zmagają z przeziębieniem i ich występ w najbliższy weekend jest niemożliwy. Z kolei do tyskiego powrócił Filip Komorski, ale do już pauzujących Martina Vozdecky'ego i Patryka Koguta dołączyli Mateusz Bepierszcz oraz Remigiusz Gazda. Również Kamil Kosowski pauzował w środowych zajęciach, ale wszyscy liczą, że znów stanie między słupkami.

 

Polska Hokej Liga
Piątek, 6 stycznia
Grupa silniejsza
NOWY TARG, 16.00: TatrySki Podhale – Comarch Cracovia.
BYTOM, 18.00: Tempish Polonia – GKS Tychy.
JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – PGE Orlik Opole.
Grupa słabsza
GDAŃSK, 18.30: MH Automatyka – Unia Oświęcim.
TORUŃ, 18.30: Nesta Mires – Tauron KH GKS Katowice.

 

Niedziela, 8 stycznia
Grupa silniejsza
TYCHY, 17.00: GKS – JKH GKS Jastrzębie.
OPOLE, 17.00: PGE Orlik – TatrySki Podhale Nowy Targ.
KRAKÓW, 18.00: Comarch Cracovia – Tempish Polonia Bytom.
Grupa słabsza
KATOWICE, 17.00: Tauron KH GKS – MH Automatyka Gdańsk.
OŚWIĘCIM, 17.00: Unia – Orlęta Sosnowiec.

 

Z tej samej kategorii