Gorący okres u hokeistów w Katowicach

Roch Bogłowski (lat 32) od 1 sierpnia zastąpił Karola Pawlika na stanowisku dyrektora sportowego i zarówno dla niego, jak i Tauronu KH GKS-u Katowice nastał gorący czas. Do inauguracji ligowej pozostał niespełna miesiąc i trzeba już zamykać nie tylko sprawy kadrowe, ale również wszystko związane z organizacją imprez.

TAURON KH GKS Katowice Przyjaciele - Byki TAURON
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Tych drugich spraw jest sporo, a tymczasem nowy dyrektor musi również czas dzielić na swoje obowiązki fizjoterapeuty oraz trenera przygotowania fizycznego. I na dodatek hokeiści z Katowic są jedynym klubem, który jeszcze nie rozegrał meczu kontrolnego, bo były perturbacje z lodem. Najpierw został odwołany sparing z Polonią, z kolei mecz z Podhalem trwał zaledwie 4 minuty, bo na lodowisku w Sosnowcu pojawiła się mgła. Dopiero w czwartek katowiczanie rozegrają pierwsze spotkanie w silnie obsadzonym turnieju im. Pavla Zabojnika w Zwoleniu (GieKSa zmierzy się w nim z czeskim HC Frydek Mistek, reprezentacją Słowacji U20 oraz słowackim HC 07 Detva).


- To prawda, że dla nastał gorący czas i muszę odpowiednio rozplanować dzień, by wszystkie sprawy załatwić - mówi nowy dyrektor. - Nie martwimy się brakiem kontrolnych meczów, bo niebawem zagramy już 3 mecze z rzędu. Teraz najważniejsze to zamknąć skład, by trenerzy wiedzieli na czym stoją. Zrezygnowaliśmy z dwóch obcokrajowców zza oceanu, Matta Stanisza oraz Stevena Tarasuka, ale nie było to trudne, bo rozmowy były sfinalizowane, jednak kontrakty nie zostały podpisane. Trenerzy przy tych transferach nie obstawali i w zamian tych dwóch zawodników będziemy mieli pięciu. Kontrakty już podpisali obrońcy: dobrze znany Adrian Kowalówka i Słowak Lukas Martinek oraz napastnik Łukasz Rutkowski. Lada chwila podpisujemy umowę z fińskim napastnikiem 29-letnim Jesse Rohtlą oraz kończymy rozmowy z kolejnym słowackim obrońcą. Tak więc działam wedle życzenia trenerów, którzy chcieliby mieć 7 defensorów oraz więcej napastników do wyboru. I tak też będzie.

 

Tomasz Malasiński jako kapitan już w Zwoleniu po raz pierwszy wyprowadzi zespół do prezentacji, zaś jego zastępcami zostali Bogusław Rąpała oraz Jakub Wanacki. Łukasz Dybacki niebawem oficjalnie zostanie fizjoterapeutą zespołu. Jednak najważniejsze jest, by wszystkie sprawy personalne związane z kadrą zespołu zostały załatwione do końca tego tygodnia.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Anty rOBALUżytkownik anonimowy
~Anty rOBAL
No photo~Anty rOBALUżytkownik anonimowy
do ~kibic hokeja:
No photo~kibic hokejaUżytkownik anonimowy
16 sie 17 22:04 użytkownik ~kibic hokeja napisał
A kogo to obchodzi?
Widać, że najbardziej cIEBIE, skoro się tu wypowiadzasz.
17 sie 17 10:52
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibic hokejaUżytkownik anonimowy
~kibic hokeja :
No photo~kibic hokejaUżytkownik anonimowy
A kogo to obchodzi?
16 sie 17 22:04
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii