Skruszony Marek Ziętara przeprosił Michała Bacę, ale karę musi odbyć!

Trener Marek Ziętara na oficjalnej stronie Podhala Nowy Targ poinformował, że spotkał się z sędzią Michałem Bacą i przeprosił go za czynną napaść 16 września po meczu z Comarch Cracovią. Trener Ziętara decyzją Wydziału Gier i Dyscypliny został zdyskwalifikowany na rok i pozbawiony licencji. Jesteśmy przekonani, że Ziętara wróci do zawodu już mocno odmieniony.

Podhale Nowy Targ
 fot. Chwieduk Michał  /  źródło: newspix.pl

Na stronie internetowej Podhala Nowy Targ pojawiły się przeprosiny trenera Marka Ziętary jakie skierował do arbitra Michała Bacy. W oświadczeniu czytamy:

„W dniu 27.09.2016 r. doszło w Oświęcimiu do spotkania pomiędzy trenerem Ziętarą, a sędzią głównym Michałem Bacą. Było to konsekwencją napaści jaka miała miejsce po meczu rozegranym w Nowym Targu w dniu 16.09.2016 r. pomiędzy drużynami TatrySki Podhale Nowy Targ a Comarch Cracovią.
Trener Marek Ziętara uznając swoją winę i czując się odpowiedzialnym za całe zajście, w którym naruszył nietykalność cielesną, ubliżał oraz groził Panu Bacy i jego rodzinie, postanowił osobiście przeprosić poszkodowanego w tym zajściu sędziego. Spotkanie do którego doszło w Oświęcimiu przebiegało w spokojnej atmosferze, a obaj Panowie wymienili opinie na temat zajścia, konkludując to stwierdzeniem, że było ono zupełnie niepotrzebne i nieodpowiedzialne ze strony Pana Marka Ziętary za co ten szczerze przeprosił młodego sędziego.
Miejmy nadzieję że negatywne wydarzenia które miały miejsce po wspominanym meczu hokejowym będą podstawą do refleksji dla całego środowiska hokejowego i dalszych wspólnych działań całego środowiska sportowego na rzecz wyeliminowania tego typu zachowań  na arenach sportowych oraz pomogą w stworzeniu ścisłych zasad karania w/w sytuacji.”
Przypomnijmy, że trener Ziętara został zdyskwalifikowany na rok i pozbawienia licencji na prowadzenie meczów Polskiej Hokej Lidze. W konsekwencji zarząd klubu rozwiązał z nim kontrakt.

 

Z tej samej kategorii