A jednak będzie jeden klub hokejowy w stolicy Górnego Śląska!

Być może już w środę prezesi HC GKS i Naprzodu Janów podpiszą list intencyjny w sprawie utworzenia silnego zespołu seniorów w Katowicach.

HC GKS Katowice - Naprzód Janów
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W poniedziałek członkowie Komisji Kultury, Promocji i Sportu Rady Miasta spotkali się z działaczami dwóch klubów hokejowych, działających na terenie Katowic. Tym ostatnim ponad dwa miesiące temu, przy okazji „hokejowego okrągłego stołu”, przekazane zostało stanowisko nowych władz miasta: Katowic nie stać na finansowanie dwóch seniorskich zespołów w tej dyscyplinie, tym bardziej, jeśli osiągać mają one takie rezultaty, jak w minionym sezonie.

 

Podczas spotkania panowie Janusz Grycner i Dariusz Domogała zadeklarowali chęć współdziałania w powołaniu klubu, który - przy finansowej pomocy miasta - będzie mógł powalczyć o znacznie lepsze wyniki w Polskiej Hokej Lidze w kolejnych rozgrywkach. List intencyjny w sprawie powołania takowego klubu - prowadzącego sekcję seniorów - ma zostać podpisany już w środę. Na razie nie ustalono jeszcze miejsca rozgrywania meczów przez ową drużynę oraz jej nazwy.

 

Realizacja owej idei nie oznacza końca HC GKS Katowice i Naprzodu Janów. Obydwa kluby dalej prowadzić będą szkolenie młodzieży i startować w rozgrywkach juniorskich.  

Komu kibicowałeś dotąd w PHL?

Komentarze (20)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic NJ pamiętający finały MPUżytkownik anonimowy
~Kibic NJ pamiętający finały MP :
No photo~Kibic NJ pamiętający finały MPUżytkownik anonimowy
Takie pomysły mogą promować tylko ci, którzy ze swoich biurokratycznych miejsc nie mają pojęcia nie tylko o sporcie, ale także o wartości marki. Ja jestem osobiście fanem Naprzodu (dziś o lata świetlne w jakości drużyny, szkoleniu młodzieży i zainteresowaniu meczami przed GKSem), ale ta propozycja jest obelgą także dla kibiców GKSu, przypominam, że niegdyś mistrza kraju w tej dyscyplinie.

Szanowny Panie Prezydencie Katowic. Piszę do Pana na razie grzecznie. Niech Pan wyjdzie na ulice miasta i popyta nie kolegów urzędników, lecz ludzi (jeszcze) faktycznie interesujących się sportem (nie z pozycji czytania gazet sportowych, lecz jeżdżącym na mecze), co o tym myślą.

Wy, urzędnicy, zniszczyliście już swego czasu jedną markę hokejową (Baildon), teraz chcecie zarżnąć dwie kolejne tworząc twór, na który może raz, może nawet dwa razy, przyjdzie grupa pikników, a po roku mecze będzie oglądać w ciszy 300 osób, w tym 200 na karnety rozdane w UM.

Napiszę Wam po śląsku: Klupnijcie sie w łeb
19 maja 15 11:24 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BoGuciceUżytkownik anonimowy
~BoGucice :
No photo~BoGuciceUżytkownik anonimowy
Jakim trzeba być idiotą żeby w ogóle wpaść na taki pomysł.Skoro GieKSa miała ostatnio średnią frekwencje(przyczynił się do tego MOSiR i wyniki),a Naprzód jest klubem bardziej chorzowskim niż Katowickim to skąd oni wezmą kibiców na nowy klub?! Przecież to jasne że kibice GieKSy i Ruchu zbojkotują ten twór. Może słynne rodziny z dziećmi przyjdą tak jak na siatkówkę? hahah.Wyrzucić Wąsale,a nie kombinować
18 maja 15 22:55 | ocena:87%
Liczba głosów:23
87%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GieKSiara Użytkownik anonimowy
~GieKSiara :
No photo~GieKSiara Użytkownik anonimowy
Jak wy sobie wyobrażacie połączenie dwóch przeciwnych sobie drużyn... Widzę ze pieniądze tak uderzyły do głowy ze honor drużyny już nie wchodzi w grę ... Dziś nas chcecie połączyć z Ruchem Chorzów a za rok co ? Z Zagłębiem Sosnowiec ? Przecież musimy utworzyć taki piękny Śląsk stwórzmy " jedną piękną kibicowską rodzinę ". -.-
18 maja 15 22:55 | ocena:89%
Liczba głosów:18
89%
11%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii