Parasol ochronny

W piątek rano zarząd JKH GKS Jastrzębie wysłał do Zarządów PHL i PZHL pismo następującej treści: „W związku z licznymi pogróżkami kibiców TatrySki Podhale Nowy Targ pod adresem naszego trenera Roberta Kalabera w trakcie meczów rozgrywanych w Jastrzębiu, zwracamy się z prośbą o zobligowanie organizatora meczu (gospodarza) do wzmocnienia ochrony wokół boksu naszej drużyny ".

Robert Kalaber
 /  fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber to facet z charakterem, chociaż wielu uważa, że raczej z „charakterkiem”. Siak, czy owak, słowacki szkoleniowiec nie zwykł owijać w bawełnę i zawsze wykłada kawę na ławę. Po potyczkach swojej drużyny w Nowym Targu z Podhalem Kalaber powiedział wprost, że hokeiści rywali często symulują faule („podparł się” konkretnymi sytuacjami i nazwiskami zawodników), że zamiast grać w hokeja uciekają się do żałosnych zagrań itp. W swoim stylu skwitował to stwierdzeniem, że drużyna z Nowego Targu nie powinna się nazywać Podhale, tylko Hollywood.


Podczas meczów w Jastrzębiu hokeiści Podhala potrafili zachować zimną krew na tafli, a spięcia między zawodnikami w trakcie gry, to w hokeju żadna nowina - były, są i będą. Klasę zachował trener „Szarotek” Aleksandrs Belavskis, ale kibicom z Nowego Targu - przybyło ich około stu - trudno było przełknąć gorycz dwóch porażek. Nie brakowało obraźliwych słów, a Kalaber dowiedział się min., że w niedzielnym meczu w Nowym Targu może liczyć na „królewskie powitanie”.


W związku z gorącą atmosferą towarzyszącą meczom Podhala z JKH GKS, zarząd jastrzębskiego klubu w piątek rano wysłał do Zarządów PHL i PZHL pismo następującej treści: „W związku z licznymi pogróżkami kibiców TatrySki Podhale Nowy Targ pod adresem naszego trenera Roberta Kalabera w trakcie meczów rozgrywanych w Jastrzębiu, zwracamy się z prośbą o zobligowanie organizatora meczu (gospodarza) do wzmocnienia ochrony wokół boksu naszej drużyny podczas niedzielnego meczu w Nowym Targu”.

 

Z tej samej kategorii