Były olimpijczyk: Tyszanie szansy na mistrzostwo nie zaprzepaszczą

W piątek o godz. 18.30 kolejna odsłona rywalizacji GKS-u z Ciarko w półfinale PLH. Szanse obu drużyn ocenia Andrzej Zabawa.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank KH Sanok
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

- Zespół z Tychów raz na 10 lat zdobywa mistrzostwo. W tym roku wypada rocznica pierwszego tytułu i chyba tej okazji już nie zaprzepaści - prorokuje były reprezentant, olimpijczyk, kierownik reprezentacji. - Przede wszystkim tyszanie znacznie lepiej znieśli psychicznie trudy rywalizacji i w piątkowym meczu są zdecydowanym faworytem - dodaje.

 

- Stefan Żigardy bronił ostatnio solidnie, ale jestem pełen podziwu dla młodzieży. Patryk Kogut oraz Kacper Guzik punktują w każdym spotkaniu i swoją postawą nie odbiegają od bardziej doświadczonych kolegów. Zresztą Tychy na transferze Koguta zrobiły "złoty interes". Za rok, może dwa będzie on odgrywał jedną z pierwszoplanowych ról w klubie i reprezentacji, bo znam jego charakter i wiem, na co go stać - ocenia Andrzej Zabawa.

 

- Hokeiści z Sanoka sami się "ugotowali" swoim zachowaniem w Tychach, bo było ono skandaliczne. Miało ono wpływ na ich grę w piątym spotkaniu na własnym lodzie i nie przypuszczam, by się w piątek podnieśli. Tyszanie po dwóch porażkach wyszli z dołka i prezentują się znacznie lepiej niż rywale - zaznacza Zabawa.

 

Kto wygra w piątek w Tychach?
Z tej samej kategorii