Naprzód Janów przegrał w Gdańsku

MUKS Naprzod Janow - Zaglebie Sosnowiec

W zaległym meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi Naprzód Janów przegrał na wyjeździe z Automatyką Gdańsk 3:6.

Mecz z Automatyką miały spory ciężar gatunkowy i wszyscy sobie zdawali z tego sprawę. Daleka podróż przez kilka godzin do Gdańska na pewno miała wpływ na postawę hokeistów z Janowa. Cóż z tego skoro w krótkim odstępie czasowym traci się 2. gole i na dobrą sprawę potyczka został ustawiona. Od połowy I tercji gra się wyrównała, ale to gospodarze zdobywali gole, bo Szymon Niemczyk był ciągle pod obstrzałem. W sumie gospodarze oddali 47 strzałów, zaś goście zaledwie 17. W zespole gospodarzy dobrą skutecznością się popisali Jakub Stasiewicz (3 gole+asysta) oraz Josef Vitek (2+2). To porażka zapewne hokeistów Naprzodu mocno zabolała i teraz trzeba odrabiać straty w kolejnych występach.

AUTOMATYKA GDAŃSK – ANTEO NAPRZÓD JANÓW 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

1:0 – Vitek – Samusienko (5:48), 2:0 – Vitek – Stasiewicz (8:18), 3:0 – Stasiewicz – Vitek (21:08), 3:1 – Adamus – Jaros (23:42), 4:1 – Stasiewicz – Wachowski – Vitek (39:58), 5:1 – Stasiewicz – M. Rompkowski – Maciejewski (41:27, w przewadze), 6:1 – Polodna – Pesta – Steber (42:49), 6:2 – Indra – K. Charousek – Szeda (48:46, w przewadze), 6:3 – Adamus - Kulik – Potechin (50:34).

Sędziowali: Patryk Pyrskała – Dariusz Pobożniak (obaj Tychy) i Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz). Widzów 1200.

AUTOMATYKA: Horodziecki; Bilczik – Dolny (2), Lehmann – Wachowski (2), Kantor – Wysocki, Maciejewski; Pesta – Polodna – Steber (2), Samusienko – Stasiewicz – Vitek, Szczerbakow – M. Rompkowski – Strużyk, Marzec – Różycki – Wrycza. Trener Andriej KOWALIOW.

NAPRZÓD: Niemczyk; Musioł – K. Charousek, Żywiołek – Kurz, Potechin – Kulik, Sarna; Indra – J. Charousek – Szeda, Adamus – Stachura (2) – Jaros, Rajski – Skrodziuk – Rajski, Stokłosa – Pohl – Piper. Trener Wojciech STACHURA.

KARY: Automatyka – 6 min, Naprzód – 2 min.