Hokeiści Polonii Bytom przed poważnymi wyzwaniami. Czy sprostają?

Rywalizacja o miejsca w czołowej „szóstce” zbliża się do końca, a kandydatów jest ośmiu. Zespół bytomskiej Polonii zajmuje czwartą lokatę, jednak nie jest pewny miejsca w grupie silniejszej. Wiele będzie zależeć od czterech najbliższych spotkań. W piątek w Tychach, w niedzielę na własnym lodzie z „Szarotkami”, a potem jeszcze w Jastrzębiu oraz w Bytomiu z Unią Oświęcim.

Tuż przed reprezentacyjną przerwą hokeiści Polonii przegrali na własnym lodzie z Comarch Cracovią 0:9. - Nawet najlepsi przegrywają wysoko. Pragnę przypomnieć, że drużyna z Montrealu, lider NHL, przegrał niedawno 0:10 – uśmiecha się i nieco bagatelizuję tę wysoka porażkę, prezes sekcji hokejowej, Andrzej Banaszczak.

Przerwa była więc okazją do podreperowania formy. - Przez pierwszy tydzień każdy dzień był podzielony na dwa trening – wyjaśnia prezes klubu. - Potem byliśmy na badaniach wydolnościowych w katowickiej AWF i tutaj ukłon w stronę władz uczelni, które pomogły nam je zrealizować. Czekamy teraz na wyniki. Także te na lodzie. Najlepiej byłoby wygrać wszystkie mecze.


Mateusz Danieluk oraz Rosjanin Maksim Kartoszkin wyleczyli kontuzję i już będą gotowi, by walczyć z drużyną o miejsce w grupie silniejszej. Jedynie Marcin Frączek nadal zmaga się z naderwanymi więzadłami w kolanie, więc jego przerwa potrwa znacznie dłużej.


Przypomnijmy, że czołowa „4” po zakończeniu trwającej rundy awansuje do finałowego turnieju Pucharu Polski. - Naszym priorytetem jest znalezienie się w grupie silniejszej, zaś awans do Pucharu Polski będą dodatkowym bonusem – dodaje szkoleniowiec Polonii, Tomasz Demkowicz.


Kluczowym problemem bytomskiej ekipy jest obsada bramki. Na tej pozycji obowiązuje limit obcokrajowców, którzy powinni w sezonie zasadniczym bronić po połowie z Polakami. Pewniaka więc trudno wskazać.

 

Weekendowy program PHL:

Piątek, 11 listopada
TYCHY, 17.00: GKS – Polonia Bytom
KATOWICE, 17.00: KH GKS – Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk
NOWY TARG, 18.00: TatrySki Podhale – Unia Oświęcim
KRAKÓW, 18.00: Comarch Cracovia – Orlik Opole
SOSNOWIEC, 19.00: Orlęta – Nesta Mires Toruń


Niedziela, 13 listopada
OPOLE, 17.00: Orlik – GKS Tychy.
OŚWIĘCIM, 17.00: Unia – JKH GKS Jastrzębie.
GDAŃSK, 17.00: Automatyka Stoczniowiec 2014 – Orlęta Sosnowiec.
TORUŃ, 17.00: Nesta Mires – Comarch Cracovia.
BYTOM, 18.00: Polonia – TatrySki Podhale Nowy Targ.

 

Z tej samej kategorii