Polonia z Jastrzębiem nie tylko o pietruszkę

Hokeiści Polonii Bytom nie tak sobie wyobrażali drugą rundę sezonu zasadniczego.

Filip Landsman
 fot. Sobala Łukasz  /  źródło: Pressfocus

- Wpadliśmy w „dołek” i kiepsko zaprezentowaliśmy się w Opolu oraz w Sosnowcu. Te przegrane miały kluczowe znaczenie dla układu tabeli. Mieliśmy szansę powalczyć w piątek z osłabionym Jastrzębiem, ale mecz został przerwany - tłumaczy trener Polonii, Dariusz Jędrzejczyk..

W sobotę w Bytomiu pojawili się działacze PHL i orzekli, że bandy spełniały wymogi i można było grać. Było jednak wiele uchybień w organizacji meczu m.in. nieczynny mikrofon sędziów oraz brak monitoringu. Nakazano więc powtórzenie meczu na terenie neutralnym, w katowickiej „Satelicie”. - Próbuję wyjaśnić tę sytuację, ale jakoś dziwnym trafem nie mogę z nikim w PHL skontaktować – poinformował prezes Polonii, Andrzej Banaszczak. Okazuje się, że koszty organizacji tego meczu poniesie Polska Hokej Liga, a Polonia ma zapłacić sędziom.

 

Wbrew pozorom dzisiejsza potyczka wcale nie jest o „pietruszkę”, bo mieć trzy punkty więcej lub ich nie mieć to jest zasadnicza różnica. - To prawda, nie zrealizowaliśmy swojego celu, ale nadal walczymy o miejsce w play offie i dlatego ten mecz z Jastrzębiem jest ważny, bo przecież punkty się sumują – dodaje Jędrzejczyk. - Wbrew pozorom w drugiej części punkty wcale nie będą przychodziły łatwo, bo każda z drużyn myśli o utrzymaniu, zaś awans do play off to gwarantuje.


Poloniści muszą jeszcze rozwiązać sprawę bramkarza. Według nowych przepisów obcokrajowiec oraz rodzimy bramkarz w sezonie zasadniczym muszą bronić po połowie. W Polonii do tej pory większość czasu między słupkami spędzał Filip Landsman, ale teraz Czech będzie musiał ustąpić pola młodszym kolegom, Dominikowi Krausowi lub Tomaszowi Zdanowiczowi. - Na pewno wszystko skrupulatnie policzymy i chcielibyśmy Filipa jeszcze zachować na finisz sezonu zasadniczego, gdy będą decydujące mecze. Będziemy się musieli zdecydować na jednego z dwóch młodych, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji – mówi na zakończenie trener Jędrzejczyk.


Polska Hokej Liga
Wtorek, 17 listopada
KATOWICE, 16.30: Polonia Bytom – JKH GKS Jastrzębie.

 

Z tej samej kategorii