Hokeiści GKS Tychy już w finale!

Filip Komorski

Tyszanie w play offie grają koncertowo i odnieśli 7 zwycięstw. Cracovia po czterech meczach remisuje z Sanokiem 2-2.

GKS Tychy, obrońca tytułu mistrzowskiego, w 7 spotkaniach play offu odniósł siedem zwycięstw. Najpierw w ćwierćfinale w trzech meczach pokonał bytomską Polonię, ale to nie była żadna niespodzianka. W półfinale spodziewano się znacznie dłuższej rywalizacji (tym razem do czterech zwycięstw) tyszan z Podhalem Nowy Targ, a tymczasem skończyło się na czterech meczach.

W dzisiejszym, ostatnim, spotkaniu tyszanie wygrali 5:2, zaś o wszystkim zadecydowała I tercja. Filip Komorski, wnuk ongiś znakomitego napastnika Legii i reprezentanta kraju, popisał się dwoma trafieniami, zaś Martin Vozdecky wykorzystał podwójne osłabienie. Górale doprowadzili do stanu 2:3, ale odpowiedź tyszan była piorunująca, bo Jakub Witecki i Mateusz Bepierszcz ustalili wynik tego spotkania. Tyszanie odpoczywają przed finałem i czekają na rywala.

A tymczasem w drugiej parze półfinałowej trwa zacięta rywalizacja. Hokeiści z Sanoka po przegranej w karnych, tym razem okazali się lepsi od Cracovii, wygrywając 5:3. Gospodarze prowadzili już 4:1, ale finiszy krakowian był imponujący. Doprowadzili do stanu 3:4 i na niespełna minutę przed końcem wycofali bramkarza, ale stracili kolejnego gola. Następne spotkanie już we wtorek pod Wawelem

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
stan rywalizacji: 0-4 i awans GKS Tychy
0:1 – Komorski (2:24), 0:2 – Komorski (7:38), 0:3 – Vozdecky (19:41, w podwójnej przewadze), 1:3 – Gruszka (28:17, w przewadze), 2:3 – Tomasik (43:08), 2:4 – Witecki (43:29), 2:5 – Bepierszcz (58:32, w osłabieniu).

Ciarko PBS Bank Sanok – Comarch Cracovia 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)

stan rywalizacji: 2-2
1:0 – Ćwikła (18:25), 1:1 – Dziubiński (22:55), 2:1 – Cichy (40:39), 3:1 – Brown (50:44, w podwójnej przewadze), 4:1 – Szczechura (53:30), 4:2 – Domogała (54:07), 4:3 – Svitana (56:31, 4 na 4), 5:3 – Danton (59:18, do pustej).