Katowice i reprezentacja bez Płachty?!

Jacek Płachta, trener reprezentacji oraz KH GKS Katowice, zadeklarował po mistrzostwach świata Dywizji IA w Kijowie, że nadal jest zainteresowany tą pracą. Jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że Płachta pożegna się z tymi dwoma stanowiskami. Z trenerami są prowadzone rozmowy o przyszłości, nie dla każdego różowej - stwierdził prezes PZHL, Dawid Chwałka.

Jacek Płachta
 fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

Płachta podczas wtorkowego zebrania zarządu przedstawił ocenę występu biało-czerwonych i sam zdaje sobie sprawę, że od niego oraz hokeistów oczekiwano awansu, stąd też kurs na zmiany. Sam zainteresowany nie odbiera telefonu, zaś dzisiaj wraz z 9 innymi kolegami wyjeżdża do Kolonii na sympozjum trenerskie.


Dawid Chwałka, prezes PZHL, pytany przez „Sport”, co z trenerem, przysłał sms o treści: „Z trenerami są prowadzone rozmowy o przyszłości, nie dla każdego różowej”.


Trener w Katowicach oraz selekcjoner reprezentacji to naczynia połączone, bowiem działacze nadal chcą budować drużynę, która byłaby w niedalekiej przyszłości zgłoszona do austriackiej ligi EBEL. Wszystko wskazuje na to, że trener biało-czerwonych i zarazem „GieKSy” przybędzie z Kanady, bo ten kierunek preferowany jest przez działaczy. - Telefon kierunkowy +1 (za ocean) jest mocno wykorzystywany – przekonuje prezes Chwałka.


Potwierdziły się doniesienia portalu hokej.net, że trzej wychowankowie Podhala Nowy Targ: Dariusz Gruszka, Tomasz Malasiński oraz Patryk Wronka dzisiaj podpisują kontrakty z KH GKS Katowice i zostaną przedstawieni na specjalnej konferencji po meczu piłkarskim GKS-u Katowice z Sandecją Nowy Sącz. To trio to poważne wzmocnienie katowickiego zespołu, który w kolejnym sezonie zamierza walczyć o miejsce na podium.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibic hokejaUżytkownik anonimowy
~kibic hokeja
No photo~kibic hokejaUżytkownik anonimowy
do ~Socjolog:
No photo~SocjologUżytkownik anonimowy
13 maja 17 12:05 użytkownik ~Socjolog napisał
Czy któryś z Panów Redaktorów weźmie na warsztat dziennikarski próbę rozgryzienia faktycznych powiązań klubu z Katowic ze związkiem? Zarówno tych sportowych i finansowych. Na jakiej podstawie trener reprezentacji "musi" być trenerem GKS-u? Ko Go faktyczni
Niestety to prawda co piszesz klubem z Katowic kieruje Chwałka prezes PZHL oraz niejaki Pawlik członek Komisji Rewizyjnej PZHL obu panów łączą jakieś szemrane interesy a Zarząd KH GKS Katowice na czele z prezesem który nie ma pojęcia o hokeju wykonuje ich polecenia. Wielka szkoda że to tak wygląda i że tak się dzieje że ludzie nie związani z Katowicami tak roztrwaniają PUBLICZNĄ kasę, a to w jaki sposób potraktowali trenera Jacka Płachtę to już jeden wielki skandal. Trener był bardzo niewygody Pawlikowi bo po prostu zaczął patrzeć mu na ręce (kwoty podpisywanych kontraktów w poprzednim sezonie) jakie on podpisał i jakich zatrudniał zawodników, jedno wielkie nieporozumienie.Płachta chłopak z Katowic który miał ambitne plany na zbudowanie fajnej drużyny w Katowicach niestety niema już nic do powiedzenia w tym kubie bo związek(Chwałka) który jest tak zadłużony (ok 8 milionów) chce zatrudnić trenera z Kanady nie mając na to środków, więc wsadzą go do klubu z Katowic.
A dlaczego trener Płachta ma nie pracować w Katowicach nawet jak nie będzie trenerem kadry to pytanie do władz miasta na czele z Panem Prezydentem, trener który z taki zawodnikami jakich miał do dyspozycji w poprzednim sezonie utrzymał drużynę w PHL a nawet awansował do play off. Jeżeli tak będą traktowani ludzie związani z hokejem z tego miast to nie wróżę wielkiej przyszłości temu klubowi Ci ludzie którzy tym zarządzają na czele z Pawlikiem nie będą umierać za GKS Katowice,
13 maja 17 23:50 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic hokejaUżytkownik anonimowy
~Kibic hokeja :
No photo~Kibic hokejaUżytkownik anonimowy
A co to jest jakiś pakiet? Czemu niby nie może zostać w Katowicach?
pzhl kombinuje jak może, byle by nie płacili wypłat zawodnikom i trenerowi.
A co to w ogóle jest? Sponsor pzhl, miasto Katowice? Przecież pzhl ma działaczy w Warszawie to jak? Po sponsora to do Warszawy!
Kto na to się zgodził?, ciekawe czy mieszkańcy Katowic wiedzą,że tak jest. Chore.
Gadają,że nie stać miasta na dwa kluby hokejowe,a dająkasę na jakiś pzhl.
To ta kasę co dają na pzhl lepiej by było zainwestować w Naprzód Janów, który szkoli młodych zawodników.
Kolejny w kolejce stoji SMS na który pewnie też miasto da kase,bo kto?
Na wszystko kasa jest ale nie na drugi klub który ma wielkie tradycje nie ma.
Jednym słowem ŻENADA!!
11 maja 17 19:53 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
~Janusz G
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
do ~Nasir:
No photo~NasirUżytkownik anonimowy
11 maja 17 17:34 użytkownik ~Nasir napisał
Jak naprzód janów otrzymywał pieniądze z kasy miasta w latach 2005 - 2010 to było dobrze tak?? a jak pan Grycner jako wiceprezes KKH Katowice zlikwidował grupy młodzieżowe, to też było dobrze??
Drogi kolego czytaj ze zrozumieniem Pawlika przepędzili z Tychów za jego działalność ( teraz to samo robi w GieKSie) Chwała kombinuje jak może żeby koszt częściowe PZHL-u przerzucić na miasto Katowice tj trener kadry, kierownik tech kadry, masażysta kadry ( jak się zbierze kadra to oni tam będą na koszt klubu , kot zostanie w klubie) i oczywiście Pawlik członek komisji Rewizyjnej PZHL który też jest na liście płac klubu....
11 maja 17 17:57 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii