Łotewska zagadka z Nowego Targu

Aleksandrs Belavskis, nowy trener „Szarotek”, po raz pierwszy zaprezentuje się dziś własnej publiczności.

Mateusz Bepierszcz

Dziś wieczorem dowiemy się, komu będą dopisywały humory w krótkiej świątecznej przerwie. Jesteśmy ciekawi, jak zakończy się mecz nr 1 tej serii pomiędzy „Szarotkami” oraz GKS-em Tychy. W poprzednim sezonie sposób na wygrywanie mieli „górale”, ale w tym - w dwóch potyczkach - triumfowali tyszanie (5:3 i 1:0). Trzecia konfrontacja będzie ciekawa, bo po raz pierwszy przed własną publicznością „Szarotki” poprowadzi Łotysz Aleksandrs Belavskis.

Po przerwie reprezentacyjnej Podhale przegrało w Krakowie 1:4. Największą zagadką była forma kadrowiczów, którzy przez 2 tygodnie wojażowali po Kanadzie. - Odczuwałem skutki pobytu za oceanem. Przez kilka dni miałem kłopoty ze snem, ale wszystko wraca do normy - mówi środkowy „Szarotek”, Krzysztof Zapała. - Nie miałem wielu okazji pracować pod kierunkiem nowego trenera, ale dokonał kilku zmian, które niebawem powinny zaprocentować. W Krakowie wypadliśmy przeciętnie, więc przed własną publicznością chcielibyśmy się zrehabilitować. Zespół na pewno będzie zmotywowany, bo trener nowy, a święta za pasem.
Tyszanie nad 2. w tabeli Cracovią mają 9 punktów przewagi, ale nie zamierzają zwalniać tempa. Na własnym lodzie wygrali z Polonią Bytom 9:0, kontynuując zwycięską serię. - Rywale nie stawiali oporu - zauważa Mateusz Bepierszcz, wracający po kontuzji barku. - Moja dyspozycja nie jest jeszcze taka jak bym sobie życzył, ale powoli wchodzę w rytm meczowy. Mam dość komfortową sytuację, bo dysonujemy czterema parami obrońców oraz pięcioma atakami. Trwa zdrowa rywalizacja, każdy chce się pokazać. Gramy w Nowym Targu, ale myślimy już turnieju Pucharu Polski. Drugi dzień świąt tradycyjnie spędzimy na lodzie.

Liczby
11
TYLE ZWYCIĘSTW z rzędu odnieśli tyszanie w ekstralidze.

57
OD TYLU dni hokeiści GKS-u są niepokonani. Ostatnią porażkę zanotowali 25 października (3:4 u siebie z Cracovią po karnych).