Pokazali umiejętność wykorzystywania gry w przewadze!

Katowiczanie dwa gole zdobyli w osłabieniu i one w dużej mierze przesądziły o ich wygranej z groźnym zespołem z Krakowa.

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Jakub Wanacki, defensor Tauronu KH GKS Katowice, obchodził w poniedziałek 27. urodziny i, oczywiście, nie obyło się bez okolicznościowego sto lat! Jednak od gromkich śpiewów było ważniejsze drugie zwycięstwo katowickiej ekipy i teraz ona jest bliższa awans do półfinału. - Fajny prezent sprawili mi koledzy, ale świętować będę dopiero po sezonie i teraz się skupiamy na meczach w Krakowie.
Obie drużyny przystąpiły do rewanżu ze sporym respektem. Uważnie w defensywie, by przypadkiem nie stracić gola w najmniej oczekiwanym momencie – takie obowiązywały zasady u jednych i drugich. W tej sytuacji trudno się dziwić, że w pierwszych 20 minutach zanotowano bezbramkowy remis. Choć trzeba przyznać, że okazji do zmiany wyniku było kilka. Na niespełna 20 sek. przed końcem spotkania, po niezwykle efektownej akcji Tomasza Malasińskiego i Patryka Wronki krążek przed pustą bramką przejął Bartosz Fraszko i posłał krążek obok bramki. Nikt z jego kolegów nie miał do niego pretensji, ale wręcz przeciwnie zaczęli go pocieszać. Co się odwlecze, jak się później okazało, to nie uciecze.
Gospodarze „łapali” za dużo kar, ale nie było to przeszkodą. Gdy na ławę kar powędrował Jesse Rohtla 22 sek. później Wronka wykorzystał kiks Rafała Radziszewskiego i posłał krążek do siatki. Z kolei gdy w boksie kar przebywał Malasiński ponownie Wronka sprytnie wyłuskał krążek i podał do Fraszki, a ten tym razem nie spudłował. Niespełna 23-letni skrzydłowy 45 sek. później znów cieszył się z trafienia, bo sfinalizował akcję Malasińskiego i Deveczki. W tym momencie było już 4:2.
W ostatniej odsłonie gospodarze dłużej utrzymywali się przy krążku i szukali swoich szans na podwyższenie wyniku. Goście grali bez zadziorności i agersywności. Owszem, atakowali, ale akcje nie były prowadzone w szybkim tempie. To nie mogło przynieść żadnych wymiernych efektów. W końcowych fragmentach meczu Radziszewski dwa razy zjeżdżał z lodu, ale ten manewr również nie przyniósł wymiernych korzyści.

 

 

TAURON KH GKS KATOWICE – COMARCH CRACOVIA 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
1:0 – Wronka (20:43, w osłabieniu), 2:0 – Grof – Krawczyk (26:25), 2:1 – Słaboń – Szinagl – Dziubiński (29:33), 2:2 – Kalus – Sykora (32:50, w przewadze), 3:2 – Fraszko – Wronka – Deveczka ((36:40, w osłabieniu), 4:2 – Fraszko – Deveczka – Malasiński (37:25).
Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie) i Paweł Meszyński (Warszawa) – Michał Kogut i Marcin Polak (obaj Bytom). Widzów 1300.

 

TAURON: Owen; Wanacki(2) – Czakajik, Deveczka - Martinka, Grof – Rąpała (4), Skokan – Krawczyk; Themar – Rohtla (2) – Vozdecky, Malasiński (2) – Wronka – Fraszko (2), Łopuski – Sawicki – Strzyżowski, Majoch (2) – Krężołek – Dalidowicz. Trener Tom COOLEN.
CRACOVIA: Radziszewski; Noworyta (2) – Chaloupka (2), Kolesnikows – Rompkowski, Dutka - Wajda, Szurowski (2); Kalus – Da Costa – Sykora, Drzewiecki – Bryniczka (2) – Urbanowicz, Kapica – Worobjew – Domagała, Szinagl – Słaboń – Dziubiński. Trener Rudolf ROHACZEK.
Kary: Tauron – 14 min, Cracovia – 8 min.
Stan rywalizacji: 2-0 dla Tauronu i kolejny mecz w czwartek o 18.30.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~MakintoshUżytkownik anonimowy
~Makintosh :
No photo~MakintoshUżytkownik anonimowy
W tytule to chyba Powinno być wykorzystali grę w osłabieniu a nie przewadze skoro dwa gole zdobyli grając jednego mniej .
13 mar 00:02 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~WBG1964Użytkownik anonimowy
~WBG1964
No photo~WBG1964Użytkownik anonimowy
do ~Makintosh:
No photo~MakintoshUżytkownik anonimowy
13 mar 00:02 użytkownik ~Makintosh napisał
W tytule to chyba Powinno być wykorzystali grę w osłabieniu a nie przewadze skoro dwa gole zdobyli grając jednego mniej .
Masz rację w osłabieniu. Duma Katowic!!
13 mar 05:42 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AbramUżytkownik anonimowy
~Abram :
No photo~AbramUżytkownik anonimowy
GKS KLUBIE TY NASZ POKAŻ POLSCE JAK PIĘKNIE GRASZ!
13 mar 12:27 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii