Ostatnie starcie. Trudno wskazać zwycięzcę

Nie wyobrażam sobie, by sezon ligowy zakończyć 6 marca - stwierdził na naszych łamach bramkarz „Szarotek”, Przemysław Odrobny. I tak też się stało, bowiem Podhale niemal w ostatniej chwili zdobyło gola w Jastrzębiu i wygrało 4:3. Stan rywalizacji w tej parze ćwierćfinałowej jest remisowy (3-3) i dzisiaj zapadnie ostateczne rozstrzygnięcie.

Łukasz Nalewajka
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zwycięzca awansuje do półfinału i zmierzy się z GKS-em Tychy, zaś pokonany będzie mógł ogłosić hokejowe wakacje. Będą musieli pracować tylko potencjalni kadrowicze, by na zgrupowaniu reprezentacji pojawić się w dobrej formie.

 

Niezbędne szczęście
Przed rozpoczęciem play offu przewidywaliśmy, że w tej parze będzie toczyła się najbardziej wyrównana walka, bo potencjał obu zespołów jest podobny. Wszystko zaczęło pomyślnie dla „Szarotek” na lodowisku w Nowy Targu, bo wygrały 4:1 oraz 2:0 i duża w tym zasługa bramkarza. - Gdyby nie Przemek, zespół nie miałby szans rywalizować z najlepszymi i jego przyjście wyraźnie wzmocniło Podhale - twierdzi były reprezentant kraju, ekspert TVP Sport, Gabriel Samolej.
Dwumecz w Jastrzębiu po stronie plusów zapisał miejscowy zespół, który wygrał 1:0 po karnych oraz 4:2. Zwycięstwa te wyraźnie wzmocniły psychicznie hokeistów, którzy wywieźli z Nowego Targu wygraną 4:1. - No, to chyba żegnamy się z play offem - przekonywali najwierniejsi kibice "Szarotek" przed szóstą potyczką w Jastrzębiu. Jednak los sprawił, że Elvis Biezais niemal z końcową syreną zdobył zwycięskiego gola i o wszystkim zadecyduje 7. spotkanie. - A w nim potrzebny jest łut szczęścia, bo ono przecież zadecydowało w tej ostatniej potyczce - przekonuje Gabriel Samolej.

 

Odporność psychiczna
Okazuje się, że w tej konfrontacji atut własnego lodowiska nie ma większego znaczenia, a dotychczasowe wyniki to potwierdziły.
- Nie potrafię wskazać zwycięzcy, bo obie drużyny mają podobny potencjał i umiejętności - dodaje Samolej. - Konsekwencja i dyscyplina taktyczna - to pierwsze elementy, które mogą zadecydować o powodzeniu jednych czy drugich. Postawa bramkarzy również. Jestem ciekaw, co teraz zrobi trener jastrzębian Robert Kalaber. Raszka zmienił Fuczika po pierwszym meczu i w kolejnych spisywał się bez zarzutu. Natomiast w ostatnim występie, przy dwóch ostatnich golach, mógł się zachować lepiej. Trener Kalaber ma chyba dylemat, choć uważam, że zostawi Raszkę między słupkami, bo jest w rytmie meczowym. Szkoleniowiec Podhala nie ma takiego komfortu i Przemek znów będzie dźwigał spory ciężar odpowiedzialności.
W jednej i drugiej drużynie jest kilku rutyniarzy, którzy w swoim CV mają już wiele meczów o wysoką stawkę. Niemniej, naszym zdaniem, ogromne znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia będzie miała psychika.
- Dodam jeszcze, że gra obronna we własnej strefie również może zadecydować o wyniku - uzupełnia Samolej. Ten element lepiej wygląda w jastrzębskim zespole, bo podhalanie, w najmniej oczekiwanym momencie potrafią się pogubić. A ponadto nie ilość strzałów decyduje o wygranej, lecz ich jakość, o czym mogliśmy się przekonać w dotychczasowych spotkaniach.
Dla obu drużyn awans do półfinałów w obecnej sytuacji personalnej byłby sukcesem. Jednak tylko jedna będzie mogła się tym pochwalić. Dzisiaj po godz. 20.00 poznamy odpowiedź na ostatnią ćwierćfinałową zagadkę, zaś od soboty rozpoczyna się nowe, już półfinałowe rozdanie.

 

Polska Hokej Liga

Czwartek, 8 marca
Ćwierćfinał play offu
NOWY TARG, 18.00: TatrySki Podhale - JKH GKS Jastrzębie.

 

Z tej samej kategorii