Odwrócenie losu nie będzie łatwe

Faworyci mają szanse zakończyć rywalizację w ćwierćfinałach play offu, ale ich przeciwnicy zapewniają, że nie ma takich możliwości.

Tauron KH GKS Katowice - PGE Orlik Opole
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Inauguracyjne mecze play offu tak się ułożyły, że gospodarze odnieśli po dwa zwycięstwa i teraz znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji. Tak się składa, że w ciągu dwóch kolejnych dni dojdzie do rewanżów na lodowisku przeciwników. Teraz zespoły z Jastrzębia, Bytomia, Opola oraz Oświęcimia będą chciały odwrócić losy rywalizacji. Niemniej ekipy wyżej usytuowane są nadal faworytami i pewnie będą chciały już po kolejnych dwóch meczach zakończyć rywalizację. Władze związkowe przygotowały już nową wersję terminów półfinałów i zostaną one przyspieszone w przypadku zakończenia ćwierćfinałów po czterech bądź pięciu potyczkach.

 

Będzie iskrzyło
Najciekawiej zapowiada się dwumecz w Jastrzębiu, bo gospodarze spotykają się z „Szarotkami” i będą chcieli odrobić straty z Nowego Targu, gdzie przegrali 1:4 i 0:2.

 

- Przegraliśmy z powodu braku skuteczności, a sytuacji do zdobycia goli było przynajmniej jeszcze kilka - przekonuje trener JKG GKS, Robert Kalaber. - Po pierwszym meczu było sporo zamieszania, bo doszło do starcia bark w bark Radka Nalewajki z Przemysławem Michalskim. Nie było żadnego ataku na głowę, a hokeista nieszczęśliwie upadł i uderzył o bandę oraz lód. Radek dostał karę meczu i w tym czasie straciliśmy dwa gole. To był kluczowy moment pierwszego spotkania. Od zawodników wymagamy zaangażowania oraz twardej walki. I tak też grali w Nowy Targu. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy podjąć walkę we własnej hali. Jestem przekonany, że ta rywalizacja będzie jeszcze trwała.

 

Na lodzie zapewne będzie iskrzyło, bo w obu drużynach jest wielu zadziornych zawodników.

 

Plan długofalowy
8:3 i 4:0 - takie zwycięstwa z Polonią Bytom zaliczył GKS Tychy, jeden z kandydatów do mistrzostwa, ale swoją grą nie zachwycił. Wydawało się, że dyspozycja poszczególnych zawodników jeszcze nie jest optymalna.

 

- Najważniejsze są wygrane, powoli się rozkręcamy i jesteśmy tak zaprogramowani, by najlepsza dyspozycja przyszła w odpowiednim czasie - przekonuje jeden z kluczowych graczy GKS-u, Jarosław Rzeszutko. - Dla naszych rywali to są mecze z serii „być albo nie być”, a ponadto oni już grali mecze z Automatyką i nabrali odpowiedniego rytmu. Wszyscy wiemy, jakie mamy plany i chcemy spokojnie zmierzać do celu. Oczywiście we własnej hali Polonia jest groźna i trzeba być czujnym. O naszą formę jestem spokojny.

 

Rzeszutko, jeden z najskuteczniejszych napastników ligi, już od kilku lat nie znajduje uznania u trenerów kadry, a przed ostatnim turniejem EIHC na „Jantorze” była okazja, by sprawdzić jego umiejętności. - Rozdziału reprezentacyjnego nie zamknąłem, lecz ktoś mi go zamknął i najlepiej proszę o tę sprawę pytać w związku. Gdy są powołania do kadry, to ja na wszelki wypadek nigdzie nie zaglądam, by przypadkiem się nie irytować - wyjaśnia tyski napastnik.

 

Patrzenie z góry
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice wygrali z Orlikiem dwa razy po 5:0 i nie mają nic przeciwko, by te rezultaty zostały powtórzone. Shane Owen w bramce zachował czyste konto, zaś napastnicy wykonali swój plan. Orlik ma kłopoty kadrowe, bo do kontuzjowanych Milana Baranyka oraz Mateusza Sordona doszedł Michal Szatek, który również ma kłopoty z barkiem.

 

Czy hokeiści Unii Oświęcim zdołają się pozbierać po dwóch przegranych w Krakowie 0:2 i 2:5? W poprzednim sezonie rywalizacja między tymi drużynami była najdłuższa i zakończyła się dopiero po siedmiu meczach. Wydaje się, że teraz będzie krótsza.

 

 

Polska Hokej Liga
Środa, 28 lutego
Ćwierćfinały play offu
BYTOM, 18.00: Polonia - GKS Tychy.
JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS - TatrySki Podhale Nowy Targ.
OŚWIĘCIM, 18.00: Unia - Comarch Cracovia.
OPOLE, 18.30: PGE Orlik - Tauron KH GKS Katowice.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GieKSaUżytkownik anonimowy
~GieKSa :
No photo~GieKSaUżytkownik anonimowy
Czekamy na rywala w półfinale.
28 lut 20:50 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BolekUżytkownik anonimowy
~Bolek :
No photo~BolekUżytkownik anonimowy
Jeżeli prezes Filipiak wyrówna zaległości zawodnikom sięgające już trzy miesiące, drużyna zacznie grać.
1 mar 07:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii