Dobry start Polonii w walce o brąz

W pierwszym meczu o 3. miejsce Polskiej Hokej Ligi Polonia Bytom pokonała na wyjeździe Podhale Nowy Targ 3:1.

TMH Tempish Polonia Bytom - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Podhale – już tradycyjnie – robi dużo szumu w tercji przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. A jeśli już stworzy sobie sytuację bramkową, to niemiłosiernie marnuje. Nawet taką jak Hattunen. Samotnie stał przed bramką i miał sporo czasu, by coś wymyślić, co dałoby prowadzenie góralom. Tymczasem z 2 metrów nie trafił w światło bramki. Goście grali z kontry i Danieluk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Gospodarze nie wykorzystali gry w przewadze i to się zemściło. Salamon zza bramki Jucersa zagrał do Słodczyka i ten, przy biernej postawie obrony, pokonał ostatnią instancję miejscowych. Bytomianie poczuli się pewniej i końcówka tercji należała do nich.

 

Druga tercja szarpana. Kibice widzieli dwa gole. Iossafov strzałem z pierwszego pokonał Landsmana. Okrasą jednak było zagranie Augstkalnsa przez 2/3 lodowiska na niebieską tercji ataku do Danieluka, który w sytuacji sam na sam zwodem rozłożył Jucersa i obok niego posłał krążek do bramki. Bytomianie grali z kontry i jedna z nich w 46 min. przyniosła im bramkową zdobycz. Salamon między parkanami z backhandu bramkarz ulokował krążek w siatce. Od tego momentu goście zaczęli bronić wyniku, a miejscowi nacierali z potężną siłą. Co z tego skoro wszystkie strzały bądź mijały bramkę, bądź padały łupem bramkarza, który bronił z wielkim wyczuciem i szczęściem. 3 minuty i 19 sekund przed końcem Podhale wycofało bramkarza. Przeciwnik rozpaczliwie się bronił, pod jego bramką dochodziło do dantejskich scen, ale czarny przedmiot nie znalazł drogi do bramki.

 

 

TatrySki Podhale Nowy Targ – Tempish Polonia Bytom 1:3 (0:1, 1:1, 0:2)

0:1 Słodczyk – Salamon – Cunik (12:43)

1:1 Iossafov – Jaśkiewicz – Zapała (27:28)

1:2 Danieluk – Augstkalns (37:05)

1:3 Salomon – Danieluk  (45:51)

 

Podhale: Jucers; Jaśkiewicz – Haverinen, Tomasik  – Radziński, Sulka (2) – K. Kapica, Wojdyła – Mrugała; Iossafov – Zapała – Różański, Hattunen (2)   – Bryniczka     – Wielkiewicz, M. Michalski (2)   – Neupauer   – Daniel Kapica,   P. Michalski   –  Siuty - Svitac. Trener Marek Rączka.

Polonia: Landsman; Cunik (2) – Działo (2), Augstkalns – Turoń, Dikis (2) – Wanacki, Owczarek – Pastryk; Bordowski – Malinik – Vozdecky, Kozłowski – Frączek – Krzemień, Salamon (4) – Słodczyk – Danieluk, Wieczorek (2) – Wąsiński – Kłaczyński. Trener Tomasz Demkowicz.

Z tej samej kategorii