Chłopaki lubią brąz! Polonia Bytom nawiązuje do pięknej historii

Tempish Polonia Bytom - PGE Orlik Opole
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Po 16 latach bytomscy kibice znów radowali się z medalu mistrzostw Polski. To dopiero początek naszej hossy – takie dało się słyszeć głosy ważnych ludzi w mieście.

W przerwie między III tercją i 20-minutową dogrywką podszedł do mnie Adam Goliński, brązowy medalista sprzed 16 lat, na co dzień trener bytomskich dzieciaków, i zakomunikował: proszę zapisać, że w 64 min zwycięskiego gola strzelili Błażej Salamon, nasz wychowanek. Pomylił się... o 3 min! W dogrywce gospodarze byli w ciągłym natarciu i gol wisiał w powietrzu. Przed „złotym” golem Richard Bordowski nie trafił w krążek do pustej bramki. W końcu nadeszła 66:26 min. Salamon w kolejnej akcji dynamicznej akcji odważnie wjechał między trzech rywali i kapitalnym uderzeniem pokonał Marisa Juczersa. A chwilę potem wszyscy jego koledzy wyskoczyli z boksu i ruszyli w pogoń za autorem bramki. W końcu go dopadli, a i publiczność była ekstazie. Przed sezonem wszyscy marzyli o podium i stało się ono faktem! - Warto było 2 lata zapier..., by teraz patrzeć jak chłopaki się cieszą – wykrztusił ze łzami w oczach prezes sekcji, Andrzej Banaszczak. Dobre przygotowania do sezonu, umiejętne prowadzenie drużyny przez trenera Demkowicza oraz niesłychana ambicja i wola walki hokeistów bytomskich została nagrodzona.

TEMPISH POLONIA BYTOM – TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
1:0 – Salamon – Słodczyk – Danieluk (66:26).
W play off - 2:0 dla Polonii, która zajęła trzecie miejsce w lidze.