Duża szansa przed hokeistami z Bytomia

W pierwszym spotkaniu preplay offu Polonia Bytom sprawiła sporą niespodziankę. Wygrała w Gdańsku 3:2, stając przed szansą awansu do play offu.

Comarch Cracovia - Tempish Polonia Bytom
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

Losy rywalizacji bywają przewrotne, bo Automatyka w pewnym momencie była „6”, ale pokpiła ostatnią rundę, lądując na 8. miejscu. Przegrana na własnym lodzie postawiła drużynę w trudnej sytuacji.
W Bytomiu z kolei się cieszą, ale chuchają na zimne, bo trzeba postawić kropkę nad „i”. - Cierpliwość to cecha, która może nas doprowadzić do play offu i uratować ekstraligę dla Bytomia - mówi II trener Polonii, Andrzej Secemski. - Bramki traciliśmy po indywidualnych błędach, lecz graliśmy konsekwentnie i potrafiliśmy zdobyć o jedną więcej. Bramkarz Filip Landsman (na zdjęciu) wiele nam pomógł, ale pozostali też pokazali charakter i należy im się uznanie. Jeżeli będziemy dalej grali tak odpowiedzialnie, to mamy szansę już dziś zakończyć tę rywalizację.
To byłby spory wyczyn, bo bytomską drużyną targały różne problemy. Marcin Frączek narzeka na stłuczone kolano, zaś Landsman ma problemy z plecami. Obaj jednak na pewno będą do dyspozycji trenerów Alesza Tottera i Secemskiego.
Gdańszczanie do Bytomia przyjechali wczoraj i przeprowadzili rozjazd. Wszyscy zdają sobie sprawę z ciężaru gatunkowego tej potyczki.
Hokeiści Orlika Opole wygrali z Naprzodem Janów 11:5 i w rewanżu uchodzą za zdecydowanego faworyta. - Na razie jesteśmy w połowie drogi - podkreśla trener Orlika, [Jacek Szopiński.] - Pierwszy mecz ułożył się doskonale, bo zawodnicy wykazali się nadzwyczajną skutecznością. Oby nas nie zawiodła w rewanżu. Każdy mecz jest jednak inny. Znam charakter rywali. To zwycięstwo musimy wręcz wyszarpać.
Patrik Speszny, młody bramkarz Naprzodu, nie wytrzymał psychicznie, choć wcześniej zaliczył kilka dobrych występów. Czech zapewne stanie między słupkami i jesteśmy ciekawi jak się zaprezentuje.
Gdyby rywalizacja się dziś nie rozstrzygnęła, trzecie mecze rozegrane zostaną w czwartek.

 

 

Polska Hokej Liga
Wtorek, 20 lutego
Preplay off
BYTOM, 18.00: Polonia - Automatyka Gdańsk
JANÓW, 19.00: Naprzód - PGE Orlik Opole

 

Z tej samej kategorii