Dublet tyszan w rywalizacji z Podhalem. Koncertowa gra GKS-u Katowice

Tyscy hokeiści są coraz bliżej finału PHL. W drugim meczu pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1, choć wygrana na pewno nie przyszła łatwo. W drugim półfinale hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice przed własną publicznością wykonali pierwszy krok w stronę finału Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Tajemnicą poliszynela było, że Aleksander Bielavskis, trener „Szarotek”, jest miłośnikiem trunków wszelakich i już kilka razy jego zachowanie było zamiatane pod dywan. Tym razem miarka się przebrała i po sobotnim meczu działacze Podhala Nowy Targ zawiadomili Łotysza o zwolnieniu dyscyplinarnym. Przed południem przyjechali do Tychów i zabrali niesfornego szkoleniowca na lotnisko w Balicach, gdzie definitywnie go pożegnali. Stery przejął II od niedawna trener Andriej Parfionow, dobrze znany z pracy w SMS Sosnowiec oraz w reprezentacji młodzieżowej. Obyczajowa historia przyćmiła wydarzenia sportowe, choć po dwumeczu w Tychach miejscowi kibice mogą być zadowoleni z wyników.


Andrej Gusow, trener GKS-u, trzyma zawodników w szachu i nikt nie wie, kto wyjedzie na lód. W pierwszej potyczce niezadowolony z Białorusina Artioma Menciuka szybko zostawił go w boksie i zastąpił go Jarosławem Rzeszutką. Mateusz Bepierszcz, co było sporym zaskoczeniem, otrzymał wolne i wystąpił w drugim spotkaniu z Michaelem Cichym i Aleksem Szczechurą. W rewanżu białoruski szkoleniowiec dokonał przewrotu we wszystkich atakach, ale nie jesteśmy przekonani, czy był to wybór słuszny.

***

W drugim półfinale hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice przed własną publicznością wykonali pierwszy krok w stronę finału Polskiej Hokej Ligi. W starciu z Comarch Cracovią w „Satelicie” byli drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie objęli prowadzenie w półfinałowej rywalizacji. Spotkanie drugiej i trzeciej drużyny sezonu zasadniczego mogło się podobać od pierwszych sekund. Już półtorej minuty po rozpoczęciu spotkania wynik otworzył Damian Kapica. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać niespełna dwie minuty, gdy wyrównującą bramkę zdobył Mikołaj Łopuski. Katowiczanie wyszli na prowadzenie w końcówce pierwszej tercji, ale na bramkę Tomasza Malasińskiego szybko odpowiedział kolejnym golem Kapica.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga tercja, którą hokeiści Tauronu KH GKS-u rozegrali wręcz koncertowo. Najpierw zamieszanie pod bramką Rafała Radziszewskiego wykorzystał Patryk Wronka, a w 36 minucie grający w przewadze krakowianie popełnili szkolny błąd, który wykorzystał Marek Strzyżowski. Popularny „Fryzjer” podał krążek do Radosława Sawickiego, a ten pokonał bramkarza Cracovii. Trzy minuty później to GieKSa grała w podwójnej przewadze, a prowadzenie na 5:2 podwyższył Jakub Grof.
Trzecia tercja zaczęła się od naporu katowiczan, którzy strzelili bramkę. Po wideopowtórce sędziowie jednak zakwestionowali trafienie Radosława Sawickiego. Na napór gospodarzy krakowianie odpowiedzieli trzecią bramką Kapicy.
W końcówce z drużyny Rudolfa Rohaczka wyszła frustracja. Hokeiści Cracovii zaczęli grać coraz bardziej brutalnie, a napięcia nie wytrzymał Petr Kalus, który bez powodu zaczął okładać pięściami Patryka Wronkę i przy gwizdach kompletu publiczności został odesłany do szatni otrzymując karę meczu.

 

 

GKS TYCHY - TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 3:1 (0:1, 1:0, 1:0)
0:1 - Ogorodnikow - Bieżais (10:45), 1:1 - Górny - Bagiński - Rzeszutko (26:10, 4 na 4), 2:1 - Komorski - Klimenko - Szczechura (44:49, w przewadze), 3:1 - Rzeszutko - Bagiński (59:22, do pustej).

 

TAURON KH GKS KATOWICE - COMARCH CRACOVIA 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
0:1 - Kapica - Da Costa (1:29, w przewadze), 1:1 - Łopuski - Grof - Strzyżowski (3:19, w przewadze), 2:1 - Malasiński - Rohtla - Vozdecky (17:08), 2:2 - Kapica - Chalopuka - Wajda (18:18), 3:2 - Wronka - Fraszko (31:44), 4:2 - Sawicki - Strzyżowski - Rąpała (35:05, w osłabieniu), 5:2 - Grof - Majoch (38:10, w przewadze), 5:3 - Kapica - Dziubiński - Szinagl (51:54).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~sethUżytkownik anonimowy
~seth :
No photo~sethUżytkownik anonimowy
A moze napiszecie że kibic kalusowi w kas k dostał?pewnie nie bo to katowicki kibic
12 mar 15:16 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii