Ekscytująca zagadka na ostatnią rundę

W ostatniej rundzie będziemy z uwagą śledzić rywalizację o drugie miejsce pomiędzy hokeistami z Krakowa i Katowic.

Tauron KH GKS Katowice
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Od dzisiaj do 11 lutego rozegranych zostanie 9 ostatnich kolejek sezonu zasadniczego, ale nie wszystkie zagadki przed play offem zostaną wyjaśnione. Poznamy czołową „6”, która będzie miał zapewnioną grę w decydującej części rozgrywek. Pozostała „4” będzie rywalizowała w pre play offie o pozostałe 2 miejsca, zaś przegrani będą walczyli o utrzymanie w ekstralidze. Pozycja wicemistrzów kraju, hokeistów z Tychów, wydaje się niepodważalna, bo mają wysoką przewagę (13 i 14 pkt) nad Comarch Cracovią oraz Tauronem KH GKS Katowice. Bardzo ciekawie zapowiada się zatem walka pomiędzy tymi dwoma zespołami.

 

Klarowny układ
- Układ tabeli jest dość klarowny i czołowa czwórka nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem - przekonuje były reprezentant kraju, dzisiaj komentator TVP Sport, Wojciech Tkacz. - Zarówno GKS Tychy jak i Cracovia zgromadziły wielu reprezentantów kraju, mają stabilne budżety i stąd ich wysokie miejsca. Mnie do końca nie przekonuje gra tyszan, choć zdecydowanie prowadzą, ale z jakimiś daleko idącymi wnioskami poczekajmy do końcowych rozstrzygnięć. Teraz jednak zapowiada się ciekawa walka o drugą lokatę przed play offem. Zespół z Katowic jest prowadzony w kanadyjskim stylu, bo gra na sześciu obrońców, a jak trzeba to nawet na czterech i to przynosi efekty. Mają dwa silne ataki, które ciekawie rozgrywają przewagi i stanowią dla rywali poważne zagrożenie. Katowiczanie wcale nie są bez szans w walce o drugie miejsce i gdyby tego dokonali, to zapowiada się ciekawy play off już od ćwierćfinału.

 

W tej ostatniej rundzie katowiczanie mają 6 meczów na własnym lodzie, ale i 3 trudne wyjazdy - do Nowego Targu, Jastrzębia-Zdroju i Tychów. Właśnie one wydają się kluczowe dla hokeistów Tauronu.

 

Niespodzianka Unii
Przyjście trenera Jirziego Szejby do Unii Oświęcim zupełnie odmieniło tę drużynę, która odniosła kilka zwycięstw z rzędu i w rezultacie awansowała do czołowej „6”.

 

- Jeszcze do niedawna wydawało się, że Unia nie będzie w stanie przeskoczyć drużyny z Gdańska - kontynuuje nasz ekspert. - Hokeiści z Oświęcimia zaczęli grać nie tylko dobrze, ale i skutecznie. Dla przykładu - wygrana z Jastrzębiem ma swoją wymowę. Z kolei ekipa z Trójmiasta zaliczyła obniżkę formy i stąd spadek w tabeli. Niemniej Automatyka Gdańsk oraz Orlik Opole nie powinny mieć problemu ze znalezieniem się w play offie. Przy całej sympatii do Polonii oraz Naprzodu, ale chyba one skazane są na walkę o utrzymanie. Tu jednak trzeba szukać również przyczyn pozasportowych. Wszyscy doskonale wiemy, na jakie problemy finansowe natrafiają nasze kluby hokejowe...

 

Dzisiaj ze szczególną uwagą będziemy śledzili wydarzenia w Jastrzębiu i Oświęcimiu, zaś w niedzielę w Tychach, Opolu oraz w Nowym Targu. Ten weekend może już na dobre ustabilizować pozycję Unii i ewentualnie „Szarotek”. Natomiast wygrana katowickiej ekipy w Nowym Targu może dać jej awans na drugą pozycję...

 

Liczba
2 - tyle przewag z aż 32 wykorzystali hokeiści JKH GKS Jastrzębie w minionej rundzie i to przełożyło się na fatalną skuteczność oscylującą w granicach 6,3%.

 

Z tej samej kategorii