GKS Tychy interesuje tylko złoto

Chcemy się zrehabilitować za dwa poprzednie sezony - deklaruje napastnik GKS-u Tychy, Filip Komorski przed rozpoczęciem fazy play-off Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Gdy prowadziłem rozmowy o mojej pracy, klubowi działacze zapytali mnie: - A jak sobie radzisz z presją? Jaka mogła paść odpowiedzieć? Ano taka, że ja zawsze pracowałem w klubach, w których presja była zjawiskiem nieodłącznym. Tak musi być, jeśli zakłada się wysokie cele. Te słowa Andrej Gusow, trener GKS-u Tychy, przytoczył, kiedy zadaliśmy mu pytanie, czy nie boi się nadchodzących play offów. Wprawdzie tyski klimat służy hokejowi, ale ani tego zespołu marzą o drugim złocie w historii klubu. W poprzednim sezonie mieli je na wyciągnięcie ręki, a jednak przegrali rywalizację z Comarch Cracovią 3:4. Powtórki już nie będzie: solennie obiecują zarówno hokeiści, jak i trenerzy.

 

Pięć formacji

- W moim kontrakcie jest zapisane tylko złoto, bo w przeciwnym razie szybki wyjazd - śmieje się trener Gusow i doskonale zdaje sobie sprawę, że tak będzie.

 

Tęsknota za złotem jest tak silna, że gdyby się po raz wtóry nie udało, wówczas w Tychach doszłoby do trzęsienia personalnego. Inna sprawa, że działacze zapewnili trenerom komfort pracy. Gusow oraz jego współpracownicy mają do dyspozycji aż 5 formacji, czego w dziejach tego klubu jeszcze nie było! Ba, pod koniec okresu transferowego sprowadzono dodatkowo aż czterech obcokrajowców, którzy mieli nie tylko zwiększyć rywalizację w grupie, ale przede wszystkim ją wzmocnić.

 

- Po sezonie zasadniczym trochę odpoczęliśmy, solidnie potrenowaliśmy, więc mogę wyrazić przekonanie, że jesteśmy dobrze przygotowani do decydującego starcia - akcentuje białoruski szkoleniowiec. - To, że wygraliśmy pierwszą część pokaźną różnicą punktów, wcale nas nie usypia, a wręcz odwrotnie - jeszcze bardziej mobilizuje. Tutaj nikt nie ma wątpliwości, że od pierwszego do ostatniego meczu trzeba być czujnym oraz konsekwentnym w działaniu.

 

Bez znaczenia

W czwartek w południe, po zakończonym treningu, tyszanie nie wiedzieli jeszcze, z kim przyjdzie im się zmierzyć w I rundzie.

 

- To dla wszystkich jest nowa sytuacja, bo wprowadzono preplay off, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło rozgrywki - mówi napastnik GKS-u, Filip Komorski. - Dla nas jednak nie ma znaczenia, z kim będziemy grać. Jeżeli chcemy zdobyć złoto, musimy wygrywać ze wszystkimi. Nikt nie zamierza kalkulować, czy lepiej spotkać się z Bytomiem czy w kolejnej rundzie z Jastrzębiem. Od pierwszego meczu trzeba solidnie podejść do swoich obowiązków, a wówczas nie będzie przykrych niespodzianek. Pewnie, że każdą rundę chcielibyśmy zaliczyć z czterema zwycięstwami, ale rywale myślą o tym samym i nikt nam nie ułatwi zadania. My chcemy się zrehabilitować za dwa poprzednie sezony, które były dla nas jednym wielkim rozczarowaniem.

 

- Już podczas letnich przygotowań chłopaki mówili, że interesuje ich tylko złoto i chcą się odkuć za poprzednie niepowodzenia - dodaje trener Gusow. - Oni sami się wzmacniali psychicznie i wiemy, jak są zmobilizowani.

 

Siódmy zawodnik

W miniony poniedziałek zanotowano w Tychach rekord, który będzie trudny do pobicia. Otóż w ciągu zaledwie kilku godzin sprzedano 1200 karnetów na play offy, resztę we wtorek. Pozostały tylko wejściówki dla posiadaczy karnetów na sezon zasadniczy. Nie będzie żadnej sprzedaży biletów na pojedyncze mecze.

 

- Mocno liczę na wsparcie naszych fanów. W tym sezonie już wielokrotnie pokazywali klasę i mocno pomogli zespołowi. Kibice to nasz, siódmy dodatkowy zawodnik na lodzie – podkreśla szkoleniowiec.

 

W Tychach wszyscy wczoraj się uśmiechali, ale już wyczuwa się gorączkę przed pierwszym starciem w play offie. Niby tyszanie spotykają się z teoretycznie najsłabszym rywalem, ale przecież nawet takiej konfrontacji zawsze towarzyszy źdźbło niepokoju.

Z tej samej kategorii