Nie tak miało być

O utrzymaniu w ekstralidze może zadecydować ostatnie, siódme spotkanie - mówią zawodnicy Automatyki i Naprzodu.

Josef Vitek
 /  fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Hokeiści Automatyki Gdańsk przez trzy rundy sezonu zasadniczego byli komplementowani. Wydawało się nawet, że mogą znaleźć miejsce w play offie. Jednak ekipę z Trójmiasta na finiszu dopadł kryzys, którego skutkiem było 9 porażek oraz jedno zwycięstwo, po karnych z... Naprzodem Janów. I zamiast grać w play offach, musiała wystąpić w preplay offach, w których przegrała rywalizację z bytomską Polonia. Wspomniany Naprzód niemal od początku sezonu był „skazany” na 10. miejsce, choć od czasu do czasu przyjemnie zaskakiwał swoich kibiców.

 

- Dla mnie nasza postawa też była szokiem, choć sam się zmagałem z kontuzją nadgarstka - mówi Jan Steber, kapitan gdańszczan, Polak z czeskimi korzeniami, który w lutym zadebiutował w reprezentacji biało-czerwonych. - W preplay offach zespół z Bytomia był od nas bez żadnych wątpliwości lepszy. Przegraliśmy sportowo, więc teraz, po raz drugi z rzędu, musimy zagrać o utrzymanie. Pocieszam się, że wszystko, co złe, już za nami, a ponadto mamy już doświadczenie w takiej rywalizacji. W ubiegłym roku kluczem do utrzymania się w lidze była wygrana na inaugurację w Toruniu, tym razem na początek musimy zwyciężyć dwa razy u siebie. Ale Naprzód jest niewygodnym rywalem, więc trzeba cały czas uważać. Mamy nadzieję, że wszystko dla nas zakończy się udanie, choć ciągle podkreślam, że powinniśmy być w innym miejscu.

 

Automatyka z Naprzodem ma dodatni bilans - wygrała wszystkie dotychczasowe mecze: 6:3 (d), 3:2 (w), 8:3 (w) i 3:2 (d) karne - zatem jest faworytem tej rywalizacji.

 

- To prawda, że nasi rywale byli już cztery razy lepsi, ale i my ostatnio zanotowaliśmy postęp w naszej grze - przekonuje 46-letni [Marek Pohl], pracujący na co dzień w kopalni. - Dlatego zakładam, że ta rywalizacja zakończy się dopiero po siedmiu meczach. Jeżeli zagramy rozważnie od początku do końca, wówczas możemy poszukać swoich szans już w dwumeczu w Gdańsku. Najważniejsze, że jedziemy w pełnym składzie. Moim zdaniem wiele powinien wyjaśnić już pierwszy mecz.

 

Hokeiści Naprzodu Janów wczoraj po południu zebrali się po pracy i wyjechali do Gdańska. A dzisiaj wieczorem przystąpią do gry.

Z tej samej kategorii