Słowak w Jastrzębiu i wygrany sparing w Opolu

Łukasz Nalewajka

Działacze JKH GKS zdecydowali się na ostatni transfer obcokrajowca, wyczerpując limit obowiązujący w ekstralidze. Do zespołu dołączył 27-letni słowacki defensor Ivan Jankovic, występujący w poprzednim sezonie w HC Koszyce. Zastąpił Arkadiusza Nowaka, z którym kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. W sparingu zagrał przez dwie tercje.

Jacek Szopiński, trener Orlika Opole, ma do dyspozycji 20 zawodników, ale ciągle poszukuje wzmocnień. Do Opola przyjechał 27-letni Denis Petruchno, rosły (197 cm i 93 kg) obrońca Sokiła Kijów i miał okazję zaprezentować się w meczu kontrolnym, przegranym z JKH GKS Jastrzębie 1:3. Trener Szopiński ma nadzieję, że kolejne spotkania w wykonaniu reprezentanta Ukrainy będą lepsze.

Działacze JKH GKS zdecydowali się natomiast na ostatni transfer obcokrajowca, wyczerpując limit obowiązujący w ekstralidze. Do zespołu dołączył 27-letni słowacki defensor Ivan Jankovic, występujący w poprzednim sezonie w HC Koszyce. Zastąpił Arkadiusza Nowaka, z którym kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. W sparingu zagrał przez dwie tercje.

- Mecz był wyrównany, ale goście świetnie nas kontrowali i zdobyli 3 gole - komentował Jacek Szopiński. - Rywale mają stabilny skład i na dodatek dokonali ciekawych transferów, które dodają tej drużynie jakości. My natomiast ciągle musimy pracować nad zgraniem  i wyeliminowaniem prostych, szkolnych błędów. Mamy jeszcze trochę czasu, by niedostatki wyeliminować. Najważniejsze jest to, że wiemy, nad czym mamy pracować.

PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Gole: Demianiuk - R. Nalewajka, Vozdecky, Ł. Nalewajka.