Patryk Wronka wylądował w Znojmie! To poważne wyzwanie!

"Goldi" najlepszy napastnik mistrzostw świata Dywizji IA, szybko wybrał i będzie grał w "Orłach" ze Znojma w lidze EBEL.

Patryk Wronka
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

- Jeszcze nie wiem, w jakim klubie wyląduje, ale na pewno chciałbym mieć nowe, poważne wyzwania, bo należę do ambitnych zawodników – mówił nam Patryk Wronka po wygranym 1:0 meczu z Austrią 1:0 Patryk Wronka, który po zakończeniu mistrzostw świata Dywizji 1A w Katowicach został uznany za najlepszego napastnika turnieju.
„Goldi”, bo tak nazywają go koledzy, hokeista Podhala Nowy Targ, już podpisał umowę z wicemistrzem międzynarodowej ligi Erste Bank Eishockey Liga (EBEL) i uczestnikiem Ligi Mistrzów, Orli Znojmo! Jest pierwszym Polakiem, który wystąpi w EBEL. Dla niespełna 21-letniego zawodnika to poważne wyzwanie, bo „Orły”, pod kierunkiem dobrze znanego z pracy w Jastrzębiu Jirziego Reznara, chcą sięgnąć po mistrzostwo. W minionym sezonie musieli zadowolić się srebrny medalem, bo finałową rywalizację przegrali z Salzburgiem 2-4. Orli Znojmo w Lidze Mistrzów znalazło się w grupie F i zmierzy się Red Bull Monachium oraz HC Fribourg.

 

Z tej samej kategorii