Juniorzy JKH mają chrapkę na drugie złoto mistrzostw Polski

Dzisiaj w Jastrzębiu Zdroju rozpoczynają się mistrzostwa Polski juniorów w hokeju na lodzie. Na lodowisku „Jastor” będzie rywalizować sześć zespołów: UKS Zagłębie Sosnowiec, TMH Polonia Bytom, UKH Unia Oświęcim, MKS Sokoły Toruń, MOSM Tychy i gospodarz imprezy, JKH GKS Jastrzębie. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Dominik Paś
 /  fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Dzisiaj w Jastrzębiu Zdroju rozpoczynają się mistrzostwa Polski juniorów w hokeju na lodzie. Na lodowisku „Jastor” będzie rywalizować sześć zespołów: UKS Zagłębie Sosnowiec, TMH Polonia Bytom, UKH Unia Oświęcim, MKS Sokoły Toruń, MOSM Tychy i gospodarz imprezy, JKH GKS Jastrzębie. Uczestników imprezy podzielono na dwie grupy eliminacyjne - w grupie A zagrają Unia, Tychy i Jastrzębie, w grupie B będą rywalizowały Zagłębie, Sokoły i Polonia. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.


Spotkania eliminacyjne będą trwały od wtorku do czwartku włącznie, pierwszy mecz rozpoczyna się o godz. 15.00, drugi - trzy godziny później. Piątek będzie dniem wolnym dla uczestników turnieju, w sobotę pierwszy mecz półfinałowy rozpocznie się o godz. 11.00, a drugie o 14.00. W niedzielę (18 marca) spotkanie o 3 miejsce rozpocznie się o godz. 11.00, zaś wielki finał o 14.00


Przed dwoma tygodniami drużyna z Jastrzębia zdobyła złoty medal w mistrzostwach Polski juniorów młodszych i teraz w niej wielu upatruje głównego faworyta do złotego medalu. Trener JKH Zbigniew Wróbel tonuje te hurraoptymistyczne nastroje: - Trudno mówić o zdecydowanych faworytach, bo w finałach de facto przystąpią inne zespoły niż w eliminacjach - mówi szkoleniowiec gospodarzy. - My na przykład pierwszy mecz gramy z Unią Oświęcim, ale są to połączone zespoły Unii i Podhala Nowy Targ. W mojej kadrze jest 20 zawodników plus trzech bramkarzy. Z mistrzowskiej drużyny w kategorii juniorów młodszych będzie grało dziesięciu hokeistów, w tym jeden bramkarz. Poza tym z pierwszej drużyny dojdzie czterech zawodników - Dominik jarosz, Patryk Pelaczyk, Dominik Paś i Jakub Michałowski. Jaki cel stawiam przed sobą i drużyną? Nie namówi mnie pan na żadne deklaracje, po prostu chcemy dobrze zagrać w każdym meczu. Teraz myślę tylko o spotkaniu z Unią, środowa potyczka mnie w tej chwili nie interesuje, będę się nią martwił później.


W zespole z Jastrzębia występuje trzech Czechów - Matyas Frojda, Martin Kalus i Miroslav Pacoń, zaś z SMS-u dojdzie Kamil Cieśla i Antoni Kot.Program turnieju
wtorek: 15.00 - Zagłębie - Polonia, 18.00 - JKH - Unia.
środa: 15.00 - Zagłębie - Sokoły, 18.00 - JKH - MOSM Tychy.
czwartek: 15.00 - Sokoły - Polonia, 18.00 - Unia - MOSM.

Z tej samej kategorii