Trwa ofensywa transferowa GKS-u Katowice

Do ekipy z Katowic dołączyli dwaj młodzi i utalentowani zawodnicy: 20-letni bramkarz Mateusz Studziński oraz 21-letni napastnik Bartosz Fraszko. Obaj są wychowankami klubu z Torunia i absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ten pierwszy jest reprezentacyjnym golkiperem reprezentacji młodzieżowej, zaś drugi debiutował już w reprezentacji seniorów podczas turnieju EIHC w Gdańsku.

Mateusz Studziński
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Dariusz Gruszka, Kamil Kosowski, Tomasz Malasiński, Dawid Majoch, Dominik Nahunko, Radosław Sawicki i Patryk Wronka – ci hokeiści już podpisali kontrakty z Tauronem KH GKS Katowice. Jednak działacze nie ustają w transferowej ofensywie i siła zespołu ciagle wzrasta. Klub poinformował, że podpisał kolejne dwie umowy z 20-letni bramkarzem Mateuszem Studzińskim, wychowankiem klubu z Torunia i jednocześnie młodzieżowym reprezentantem kraju. Studziński będzie zapewne zmiennikiem „Kosy”, który jest niekwestionowanym liderem na tej pozycji.

 

Śladem golkipera poszedł 21-letni utalentowany napastnik Bartosz Fraszko, który podczas grudniowego EIHC w Gdańsku miał okazję debiutować w barwach biało-czerwonych. W ostatnim sezonie Fraszko w toruńskim zespole w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył 43 pkt. (21 goli + 22 asysty), zaś nieco wcześniej próbował swoich sił w Comarch Cracovii, ale wrócił w rodzinne pielesze. Teraz w Katowicach zamierza na stałe wywalczyć miejsce w podstawowym składzie.

Z tej samej kategorii