Tajemnica zwycięstw bytomian? Dyscyplina na lodzie, porządek w finansach

W piątek i niedzielę 10. i 11. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Po weekendzie Polonia Bytom może być nawet na podium!

Polonia Bytom
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Hokeiści niebiesko-czerwonych po raz pierwszy od lat zaliczyli letnie zgrupowanie (na Mazurach), co - w połączeniu z pracą na własnych obiektach - daje widoczne dzisiaj efekty. Przygotowanie fizyczne oraz realizowanie założeń taktycznych sprawia, że drużyna odnosi zwycięstwa, będąc jedną z rewelacji ligi.


- W drużynie nie ma wirtuozów, gramy prosty hokej - tak tajemnicę dotychczasowych sukcesów podopiecznych tłumaczy trener niebiesko-czerwonych, Dariusz Jędrzejczyk. - Bazujemy na dobrym zgraniu wszystkich formacji, z naciskiem na grę obronną. Najpierw bronimy dostępu do bramki, a potem dopiero myślimy o wyprowadzaniu akcji ofensywnych.


Taka taktyka przynosi efekty: na razie Polonia strzeliła 44 gole, a straciła - tylko 25. - Założenie jest takie, by grać szybko i agresywnie zarówno we własnej strefie, jak i w tercji rywala. Akurat w ostatnim meczu hokeiści z Tychów uderzali na bramkę częściej nim my (28-47 w strzałach - przyp.red.), ale to myśmy wygrali mecz. Staraliśmy się mocno ograniczyć ruchy rywali i zmuszać ich do uderzeń na bramkę Filipa Landsmana z niewygodnych pozycji, dzięki czemu miał on nieco ułatwione zadanie - wyjaśnia Jędrzejczyk.


Szkoleniowiec doskonale zdaje sobie sprawę, że jego drużynę prędzej czy później dotknie jakiś kryzys. - Na dobrą sprawę były już jego objawy, w meczu z Orlikiem Opole (2:5 - przyp. aut.). Może więc... mamy go już za sobą? Nie jest sztuką wygrywać, kiedy jest się na górce, sztuką jest wygrywać, kiedy zespół jest w dołku - mówi na zakończenie.

 

I jeszcze jedna istotna - może najistotniejsza w kontekście niedalekiej przeszłości... - informacja: ustabilizowały się sprawy organizacyjne i finansowe w klubie. To, co hokeistom obiecano przed sezonem, jest realizowane. I - jak widać - ma istotny wpływ na postawę drużyny...

 

Polska Hokej Liga
Piątek, 2 października
TYCHY, 18.00: GKS – Zagłębie Sosnowiec
JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Polonia Bytom
NOWY TARG, 18.00: TatrySki Podhale – Naprzód Janów
SANOKA, 18.00: Ciarko PBS Bank – Orlik Opole
KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – Unia Oświęcim
SOSNOWIEC, 19.00: Orlęta – Nesta Mires Toruń
 
Niedziela, 4 października
JANÓW, 13.30: Naprzód – Ciarko PBS Bank Sanok
TORUŃ, 16.30: Mires Nesta – GKS Tychy
OŚWIĘCIM, 17.00: Unia – Orlęta Sosnowiec
OPOLE, 17.00: Orlik – Comarch Cracovia
SOSNOWIEC, 17.00: Zagłębie – JKH GKS Jastrzębie
BYTOM, 18.00: Polonia – TatrySki Podhale Nowy Targ

Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz w Jastrzębiu?
Z tej samej kategorii