Wojna trenerów JKH i Podhala. Na razie na słowa...

Nowotarżanie oskarżają Roberta Kalabera o prowokację, Słowak odbija piłeczkę w stronę Marka Ziętary

Kamil Świerski i Jarmo Jokila
 /  fot. Magdalena Kowolik  /  źródło: własne

Wtorkowy mecz hokejowy w Jastrzębiu dostarczył kibicom zgromadzonych na trybunach nadmiaru emocji. Niestety, nie tylko stricte sportowych. Wydarzenia, które rozegrały się na 36 sekund przed zakończeniem spotkania JKH GKS Jastrzębie z Podhalem Nowy Targ położyły się cieniem na tym interesującym i zaciętym spektaklu.

Być może nie byłoby w końcówce tego spotkania obrazków żywcem wziętych z westernów, gdyby nie fatalna dyspozycja trójki sędziowskiej. Patryk Pyrskała oraz jego pomocnicy - Przemysław Gabryszak i Daniel Lipiński nie potrafili okiełznać hokeistów obu drużyn. Skończyło się zatem, jak się skończyło, czyli bijatyką. O „profesjonalizmie” sędziego Pryskały świadczy chociażby to, że pytał sędziów "stolikowych" jaką karę nałożyć na Kamila Świerskiego?! 

Winien Kalaber!

Gdy zegar zatrzymał się na 59 minucie i 24 sekundzie, trener gości Marek Ziętara wtargnął do boksu gospodarzy i zaczęła się przepychanka oraz utarczki słowne. Zwaśnione strony musieli rozdzielać ochroniarze.

Na  łamach portalu „Hokej.net” red. Maciej Zubek oddał głos trenerowi Markowi Ziętarze oraz kapitanowi drużyny, Jarosławowi Różańskiemu. - To była konsekwencja zachowania trenera gospodarzy, który przez całe spotkanie celowo wypuszczał na lód Kamila Świerskiego tylko i wyłącznie po to, by ten brutalnie faulował i prowokował do bójek naszych zawodników - powiedział MarekZiętara. - Polował szczególnie na Jokilę, zaatakował też Różańskiego, Sulkę czy Bryniczkę. Nie wytrzymałem. Musiałem zareagować. Nie mogę sobie pozwolić na tego typu zagrywki. Chcę tylko podkreślić, że niedługo rewanż w Nowym Targu i zapewnić, że będzie bardzo, bardzo ciekawie.

W tym samym tonie wypowiedział się Jarosław Różański. - Prowodyrem całego zajścia był trener Kalaber. Po czwartej bramce podbiegł w kierunku naszej ławki i zaczął wymachiwać środkowym palcem. Doskonale to widziałem, bo siedziałem w tym momencie po przeciwnej stronie na ławce kar. Zresztą od razu zwróciłem na to uwagę sędziom stolikowym. To już nie pierwsze tego typu zachowanie tego szkoleniowca. Podobnie było przed rokiem w play-off. To jest niedopuszczalne i nie ma prawa się zdarzać. Mam nadzieję, że zostaną wobec trenera Kalabera wyciągnięte konsekwencje.

Riposta Słowaka

- Zarzuty trenera Ziętary i kapitana Podhala Różańskiego wobec mnie są śmieszne - powiedział Robert Kalaber. - Nie napuszczałem Świerskiego na hokeistów Podhala, nie pokazałem trenerowi rywali środkowego palca. Można zobaczyć zapis video i tam wszystko widać jak na dłoni.

Za pośrednictwem kierownika jeszcze przed meczem zwróciłem uwagę sędziom na faule Jokili kijem. Po każdej tercji zwracałem też uwagę Finowi, by nie faulował. Nikogo nie szczułem, chłopcy widząc, że sędzia nie reaguje na faule Jokili, stracili po prostu nerwy i zaczęli się bronić. Normalny odruch. Kamil Górny na przykład dostał od Jokili z łokcia w twarz, a gdy oddał Finowi, sędzia natychmiast posłał go na ławkę kar. Niezależnie jednak od wszystkiego, trener Ziętara nie ma prawa przebywać w naszym boksie i za to jest kara regulaminowa.

A co do naszej rzekomej gry faul, to pragnę zauważyć, że w poprzednim sezonie mieliśmy najmniej kar z wszystkich drużyn grających w lidze, podobnie jest w bieżących rozgrywkach. Zaś trener Ziętara po prostu nie potrafi przegrywać, zwłaszcza z drużynami teoretycznie słabszymi. Nikt przecież nie ma wątpliwości, że kadrowo nie dorównujemy Podhalu, jesteśmy pod tym względem znacznie słabsi od drużyny z Nowego Targu. Mimo to dwukrotnie w tym sezonie przegrali z nami na „Jastorze”, chociaż kolejkę wcześniej dwukrotnie pokonali mistrza Polski, GKS Tychy.

Ostrzeżenie trenera Ziętary, że „w rewanżu będzie ciekawie” odbieram jako groźbę. Coś takiego jest nie do pomyślenia, w ten sposób wystawia on sobie świadectwo.

Bez rozgrzeszenia

Trenerowi Podhala Markowi Ziętarze nie mogę udzielić rozgrzeszenia. Nie chodzi nawet o wtargnięcie do boksu przeciwnika, choć to naganne. Natomiast wyprowadzenie ciosu w głowę Michala Plichty jest nie do usprawiedliwienia. Nie zmienia tego skuteczny unik Czecha. I nie kupię „argumentu”, że Marek Ziętara nie miał w tym momencie bidonu w zasięgu ręki.

Do czego piję? Otóż przed rokiem (z małym okładem) towarzyski mecz nowotarżan z Ciarko Sanok zakończył się wielką bijatyką i awanturą z udziałem hokeistów obu drużyn oraz właśnie trenera „Szarotek”.  Kiedy po kilku minutach szamotaniny wydawało się, że sytuacja została opanowana, nerwy puściły trenerowi Ziętarze. W stronę jednego z hokeistów Ciarko poleciały bidon i kij hokejowy. Sędzia Robert Długi z Nowego Targu musiał przerwać zawody.

Zniesmaczony awanturą był ówczesny trener drużyny z Sanoka, Tomasz Demkowicz, który przyznał, że z czymś takim spotkał się po raz pierwszy, odkąd jest w hokeju. Bo prawda jest taka, że w zespole trenera Ziętary nie grają same świętoszki, podobnie zresztą jak w drużynie z Jastrzębia. Dlatego we wszystkim trzeba zachować umiar, zwłaszcza w rzucaniu oskarżeń.

 

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanosikUżytkownik anonimowy
~Janosik :
No photo~JanosikUżytkownik anonimowy
Obejrzałem filmik video. Widać, że fucka pokazał tam nie Kalaber, tylko Ziętara. Może zatem obaj korzystali ze środkowego palca. To po co robić szum. Ziętara nie jest bez winy,a rzuca kamieniami.
3 gru 15 12:16 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotruś PanUżytkownik anonimowy
~Piotruś Pan :
No photo~Piotruś PanUżytkownik anonimowy
Panu Ziętarze wydaje się, że wszystko mu wolno. To nie pierwszy jego taki wyskok, PZHL i PHL powinni go przykładnie ukarać.
4 gru 15 08:35 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ErnestUżytkownik anonimowy
~Ernest :
No photo~ErnestUżytkownik anonimowy
Jak Ziętarze puszczają nerwy, to niech zmieni zawód. Facet ewidentnie nie potrafi przegrywać, wszyscy są winni, tylko nie on. Po prostu jest śmieszny.
3 gru 15 22:58 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii