Dwaj obrońcy JKH GKS Jastrzębie wyleczyli kontuzje

Martin Janaczek i Tomasz Pastryk zagrają w dzisiejszym spotkaniu z Unią Oświęcim, ale zabraknie Patrika Vrany.

Martin Janaczek
 /  fot. Magdalena Kowolik  /  źródło: własne

Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber długo czekał na powrót na lód Martina Janaczka i Tomasza Pastryka. Obaj defensorzy w ostatnim czasie zmagali się z kontuzją kolana, ale są już w pełni sił i zagrają w dzisiejszym spotkaniu wyjazdowym jastrzębian z Unią Oświęcim. Dla 26-letniego Janaczka będzie to pierwsze spotkania od października, jego pauza trwała dwa miesiące.

 

Ale to byłoby zbyt piękne, by szkoleniowcy JKH nie mieli żadnych kłopotów kadrowych. Na czwartkowym treningu Patrik Vrana dostał krążkiem w twarz i ma złamany nos. 26-letni czeski defensor nie zagra na pewno w dzisiejszym spotkaniu z Unią Oświęcim, wątpliwy jest również jego występ w niedzielnym meczu z Comarch Cracovią.

 

W ekipie trenerów Roberta Kalabera i Rafała Bernackiego nie zobaczymy już innego obrońcy, Tomasza Semrada. 23-letni Czech zwrócił się z prośbą do zarządu klubu o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, powodem miały być kłopoty osobistych hokeisty. Działacze JKH przychylili się do prośby zawodnika i kontrakt został rozwiązany.

Z tej samej kategorii