Reprezentant Polski skazany! Wyrok na razie nieprawomocny. Będzie apelacja?

Mike Danton, napastnik Ciarko PBS Banku Sanok oraz - od niedawna - reprezentant Polski, został skazany na pół roku ograniczenia wolności.

Mike Danton
 fot. Sobala Łukasz  /  źródło: Pressfocus

W tym czasie niesforny Kanadyjczyk miesięcznie będzie wykonywał 20 godzin prac społecznych. Musi też zamieścić przeprosiny Adama Bagińskiego na łamach „Sportu” oraz w portalu internetowym Hokej.net – tak orzekł Sąd Rejonowy w Sanoku.

 

Przypomnijmy całą historię. Po finałowym, zwycięskim meczu 3 kwietnia 2014 r. i zdobyciu złotego medalu przez Ciarko PBS Bank Sanok trwała feta. Danton obrażał Adam Bagińskiego już podczas dekoracji medalami, a potem podczas spotkania z kibicami na rynku. Rzucał wiele niewybrednych epitetów pod moim adresem „Bagisia”, a kończył okrzykiem: „Bagiński to k...”. Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć z zapisu telewizji podkarpackiej.

 

Hokeista z Tychów uznał, że zostały naruszone jego dobra osobiste i z powództwa cywilnego wytoczył Kanadyjczykowi proces w Sądzie Rejonowym w Sanoku. Po kilku rozprawach sąd uznał rację Bagińskiego i skazał Dantona wyrokiem nieprawomocnym ograniczeniem wolności na pół roku.

 

- Danton najprawdopodobniej odwoła się od tego wyroku, zapewne jego obrońca z urzędu złoży apelację w Sądzie Okręgowym w Krośnie – informuje mecenas Paweł Halbowski, reprezentujący Adama Bagińskiego. - Na razie tej pewności nie mamy, ale przypuszczam, że na początku przyszłego tygodnia wszystko się już wyjaśni.

 

- Podczas listopadowego zgrupowania kadry oczekiwałem od Dantona przeprosin. Myślałem, że wyjaśnimy sobie te historię. Owszem rozmawialiśmy, ale on nawet się nie zająknął o tej przykrej dla mnie sprawie. Teraz został ukarany i mam nadzieję, że ewentualna apelacja nie zmieni tego – dodaje Adam Bagiński.

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~padroUżytkownik anonimowy
~padro :
No photo~padroUżytkownik anonimowy
Mam nadzieję, że dopilnują odpracowania kary, najlepiej w Tychach na rzecz hospicjum sw. Kaliksta
2 sty 16 12:52 | ocena:76%
Liczba głosów:21
76%
24%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KrzysztofUżytkownik anonimowy
~Krzysztof :
No photo~KrzysztofUżytkownik anonimowy
Ciekawe jaką karę dostałby Bagiński za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu J Chwedoruka??
2 sty 16 21:55 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~mierzeyUżytkownik anonimowy
~mierzey :
No photo~mierzeyUżytkownik anonimowy
do prezydenta niech pisze
2 sty 16 16:40 | ocena:63%
Liczba głosów:8
38%
63%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii