Kolarz wrócił z Krakowa do Tychów

Po kilku miesiącach gry w Comarch Cracovii do tyskiej drużyny powrócił Michael Kolarz. Czeski obrońca ponownie wystąpi w tyskim zespole już dzisiaj, podczas wyjazdowego meczu w Nowym Targu.

Michael Kolarz z lewej.
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

30-letni Czech jest wychowankiem HC Vitkovice, skąd trafił do kanadyjskiej ligi juniorskiej OHL. Reprezentował tam barwy klubu Kingston Frontenacs. Później występował m.in. w HC Ceskie Budejovice, AZ Havirov, Orli Znojmo czy niemieckim SC Riessersee. Na swoim koncie ma ponad sto rozegranych meczów w czeskiej Extralidze, a w przeszłości był także młodzieżowym reprezentantem swojego kraju.
Po raz pierwszy Kolarz dołączył do GKS Tychy w czerwcu 2015 roku i w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi rozegrał w tyskich barwach czterdzieści sześć meczów, w czasie których zdobył dwadzieścia dwa punkty (za cztery bramki i osiemnaście asyst). Przed startem bieżącego sezonu obrońca zdecydował się przejść do zespołu Mistrza Polski, Comarch Cracovii, gdzie w ligowych rozgrywkach wystąpił w szesnastu spotkaniach, podczas których czterokrotnie zapisał się w protokole meczowym. Kilka dni temu, za porozumieniem stron, kontrakt jednak rozwiązano - Jak mówi się w środowisku hokejowym, play off wygrywa się obroną, a nie atakiem, stąd też pomysł ściągnięcia do nas Michaela. To na pewno będzie spore wzmocnienie przed nadchodzącą fazą play off - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.
Od końcówki grudnia 2016 roku obrońca gra ze statusem zawodnika pochodzenia polskiego. Jest to efektem złożenia przez niego wniosku o nadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polski. Kolarz urodził się w przygranicznym Havirovie i posiada polskie korzenie ze strony obydwojga rodziców.
Kontrakt Czecha będzie obowiązywał do końca sezonu 2017/18.

Z tej samej kategorii