Hokeiści Comarch Cracovii przed wielkim wyzwaniem

Hokeiści Cracovii w Lidze Mistrzów wystąpią w Tauron Arenie i liczą na doping 15-tysięcznej widowni.

Cracovia - Ciarko PBS Bank
 fot. Markowski Tomasz  /  źródło: newspix.pl

Kiedy rok temu podczas hokejowych mistrzostw świata Dywizji IA w Tauron Arenie pojawili się organizatorzy Ligi Mistrzów, oniemieli z wrażenia. Bo rzeczywiście każdy, kto znalazł się w krakowskiej hali, zachwyca się jej funkcjonalnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Gdy hokeiści Comarch Cracovii zdobyli mistrzostwo kraju oraz prawo gry w elitarnym gronie (otrzymali „dziką kartę”), wcale nie było jednak pewne, że wystąpią w Tauronie Arenie. Władze miasta i klubu doszły jednak do porozumienia i teraz jest już pewne, że 17 sierpnia ekipa trenera Rudolfa Rohaczka podejmie wicemistrza Czech, Spartę Praga, a dwa dni później szwedzki Faerjestad BK Karlstad (mecze wyjazdowe krakowianie rozegrają 26 sierpnia w Pradze oraz 10 września w Szwecji.)


- Mam nadzieję, że te dwa mecze będą stać na takim poziomie, że będziemy tęsknić za następnymi - powiedział dyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal.
Najtańsze wejściówki na dwa mecze nie będą kosztowały więcej niż 22 zł i będą dostępne on-line na eBilet.pl oraz w kasach stadionu piłkarskiego i lodowiska.
Gdy hokeiści pozostałych ligowych zespołów korzystają z wakacji, zawodnicy Comarch Cracovii przystąpili już do trzeciego etapu przygotowań do sezonu. „Pasy” już niebawem pojawią się na lodzie. - Będzie bardzo ciężko wygrać. Mam nadzieję, że moi zawodnicy staną na wysokości zadania - powiedział trener Rudolf Rohaczek.


W tym sezonie w fazie grupowej hokejowej LM będzie rywalizować 48 zespołów podzielonych na 3-zespołowe grupy. Cracovia została przydzielona do grupy O. Finał rozgrywek ma się odbyć w lutym 2017.

 

Jędrzejczyk robi furorę w Las Vegas: „Fani przylecieli dla mnie nawet z Europy!”

Z tej samej kategorii