"Pasy" w starciu ze Szwedami

Po przegranym meczu ze Spartą Praga 2:7 i w kolejnym występie Cracovia zagra ze szwedzkim zespołem Farjestad Karlstad.

Rafał Radziszewski
 fot. Sobala Łukasz  /  źródło: Pressfocus

Hokeiści Comarch Cracovia przegrali w Tauron Arenie inauguracyjne spotkanie Ligi Mistrzów ze Spartą Praga 2:7, ale końcowy rezultat nie do końca odzwierciedla to, co działo się na tafli.

Spotkanie ze Spartą to była dla nas nowość, bo graliśmy z jedną z czołowych europejskich ekip - przekonuje bramkarz „Pasów”, Rafał Radziszewski, który był jedną z wiodących postaci swojego zespołu. - To świetne doświadczenie. Gdyby nie występy w Lidze Mistrzów, nie mielibyśmy okazji spotkać się z tak renomowanymi rywalami. Przewaga Sparty nie podlegała rzecz jasna dyskusji, ale do pewnego momentu dotrzymywaliśmy jej kroku. Potem dało o sobie znać zmęczenie i straciliśmy zupełnie niepotrzebnie przynajmniej dwa gole.
Sporym zaskoczeniem była frekwencja w Tauron Arenie. Mimo wakacji w hali zjawiło się 7124 widzów, którzy zjechali z różnych stron kraju. Zaskoczony tym faktem był trener Sparty Jirzi Kalous, ale przyjazd tak renomowanej drużyny był wystarczającym magnesem.
Tymczasem dzisiaj (19.30) przed „Pasami” drugi występ na własnym lodzie, tym razem przeciwko szwedzkiemu zespołowi Farjestad Karlstad. Przed przyjazdem do Krakowa ekipa trenera Leifa Carlssona rozegrała dwa mecze kontrolne. Przegrała z Frolundą Goeteborg 0:1 i wygrała z reprezentacją Norwegii 4:3, przygotowującą się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Szwedzka drużyna miała problemy z obroną, a miejsce dwóch doświadczonych, ale kontuzjowanych zawodników, Mikaela Wikstranda oraz Tomasa Skogsa, zajęli juniorzy - Hugo Enock i Alexander Leandersson.
- Czeka nas kolejne trudne spotkanie, w którym nie możemy sobie pozwolić na otwartą grę. Trzeba być skoncentrowanym i szukać swoich szans. Niemniej zebrane doświadczenie w Lidze Mistrzów na pewno zaprocentuje w kolejnym sezonie ligowym – dodał „Radzik”.
Mecze rewanżowe wyznaczono na 26 sierpnia w Pradze oraz 10 września w Karlstad.

 

Z tej samej kategorii