Wybuchowy trener ma poważne kłopoty

Po piątkowym meczu Podhala z Cracovią trener "szarotek" Marek Ziętara rzucił się z pięściami na sędziów. Policja zna sprawę.

Marek Ziętara
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Już między drugą a trzecią tercją Ziętara nie żałował złośliwych uwag pod adresem sędziego Michała Bacy oraz jego asystentów - Grzegorza Cudka i Rafała Noworyty. Po meczu zaś wpadł do szatni sędziów. Nie tylko wygrażał słownie, ale również rzucił się na arbitra głównego! Wyglądało to niezwykle groźnie i dopiero interwencja trenera asystenta oraz kierownika zespołu zapobiegła większej rozróbie. Tym razem sprawa jest poważna, bo zdarzenie zostało zgłoszone na policję w Nowym Targu, która przyjęła zawiadomienie o naruszeniu dóbr cielesnych. Policja potwierdziła "Sportowi" ten fakt, ale nie chciała go komentować.

 

Co dalej? Ziętara wyraził skruchę i gotowość do przeprosin. Nie wiadomo jednak, jak zachowa się poszkodowany, bo sprawy zaszły już za daleko i zdarzenie zgłoszono na policję. Ponadto środowisko sędziowskie jest zbulwersowane i tym razem będzie chyba chciało sprawę doprowadzić do końca.

 

Więcej o tym przeczytasz we wtorkowym wydaniu „Sportu”.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~OświęcimUżytkownik anonimowy
~Oświęcim
No photo~OświęcimUżytkownik anonimowy
do ~Krakus:
No photo~KrakusUżytkownik anonimowy
20 wrz 16 08:25 użytkownik ~Krakus napisał
Wszyscy jedziecie na Ziętarę, a nikt nie powie co wyprawiał Baca na lodzie. Sędziowanie tragiczne, śmieszne kary. Zawodnicy nie po to tyle przygotowują się do sezonu, żeby potem jakiś niekompetentny pasiak z Oświęcimia sędziował sobie jak chce i jeszcze b
Kolego mimo iż jestem z Oświęcimia i znam Michała, uważam że nie zależnie od tego jak sędziował Pan Ziętara nie jest od tego żeby wymierzać sprawiedliwość naruszając jeszcze nietykalność sędziego. On nie mam praw na niego bluźnić a co dopiero to co zrobił. Jak się mu nie podobało mógł sprawę zgłosić do wydział sędziowskiego (pewnie by go olali ale to już inna sprawa).
Szanuję Podhale bo pamiętam pojedynki pomiędzy Unią a Wami , też różnie bywała i trenerów mieliśmy różnych ale Pan Ziętara zdecydowanie przesadził i mam nadzieję że Michał doprowadzi sprawę do końca. Jego miejsce na pewno nie jest w boksie zawodników.
20 wrz 16 08:55 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~stefanUżytkownik anonimowy
~stefan :
No photo~stefanUżytkownik anonimowy
Zapomnieliście napisać, że kopał lub próbował kopać sędziego I groził Jego rodzinie. A jeszcze lepsze jest to, że liniowi dali dyla. Takich prymitywów trzeba eliminować że sporty. To nie pierwszy raz Jego chamstwa wyrażanego w ten sposób. No I gdzie byli organizatorzy I ochrona. To icy obowiązek.
20 wrz 16 07:40 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MusashiUżytkownik anonimowy
~Musashi :
No photo~MusashiUżytkownik anonimowy
To nie pierwszy jego chuligański występ, powinni mu zabrać dożywotnio licencję trenerską. jego miejsce jest w MMA.
20 wrz 16 00:16 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii