Kanadyjscy obrońcy trafili do Tauronu HK GKS Katowice!

Tom Coolen, 63-letni kanadyjski trener, kilka dni temu podpisał kontrakt z Tauronem KH GKS Katowice i już wówczas można buło w ciemno obstawiać, że jego śladem trafią zawodnicy. I tak też się stało. 27-letni Matt Stanisz i jego rówieśnik Steven Tarasuk, dwaj defensorzy, w przyszłym sezonie będą grali w katowickim klubie, który wyrasta na trzecią siłę Polskiej Hokej Ligi.

Tauron KH GKS Katowice - KS Unia Oswiecim
 fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

Stanisz ostatnio reprezentował Indy Fuel, a następnie Elmira Jacklas w amerykańsko-kanadyjskiej lidze EHCL. W 60. meczach zapisał na swoim koncie 7 goli oraz 16 asyst.
Tarasuk w poprzednim sezonie grał w Norfolk Admirals oraz Alaska Aces i w 67. spotkaniach zdobył 7 bramek i przy 31 asystował. Tarasuk w 2016 r. grał w Sanoku, zaś nieco wcześniej we Włoszech i Niemczech. Z kolei dla Stanisza to będzie pierwszy kontakt z europejskim hokejem.
5 lipca hokeiści rozpoczynają drugą część przygotowań do sezonu, natomiast trener Coolen ma pojawić się w Katowicach w połowie lipca. W klubie zapowiadają kolejne wzmocnienia i zapewne będą to również obcokrajowcy.

 

Z tej samej kategorii