Pech czeskiego obrońcy Martina Janaczka w meczu z Unią Oświęcim

Wszystko wskazuje na to, że słowacki obrońca Vladimir Lukaczik w tym sezonie już nie wyjedzie na lód

Martin Janaczek
 /  fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

Niedzielny mecz na „Jastorze” z Unią Oświęcim był dla wicemistrza Polski wyjątkowo pechowy. Nie dość, że jastrzębianie przegrali piąty mecz z rzędu (gorszą serię mieli tylko za kadencji trenera Wojciecha Matczaka - osiem porażek), to na domiar złego w ostatniej minucie spotkania kontuzji kolana doznał czeski obrońca, Martin Janaczek. - Jeszcze nie wiemy, jak poważny jest uraz naszego zawodnika - przyznał II trener JKH, Rafał Bernacki. - Po meczu oglądał go nasz lekarz, ale konkretną diagnozę poznamy po szczegółowych badaniach. Niestety, Janaczek uszkodził to samo kolano, które wcześniej leczył przez kilka tygodni.

 

W dalszym ciągu w zespole JKH GKS Jastrzębie nie gra słowacki defensor, Vladimir Lukaczik. Okazuje się, że kontuzja barku jest bardzo poważna i co chwile odnawia się, ale Rafał Bernacki nie chciał komentować stanu zdrowia 23-letniego obrońcy. - W tej sprawie klub wyda komunikat najpóźniej we wtorek - zapewnił.

 

Ponadto na dwa tygodnie ze składu JKH wypadł napastnik Tomasz Kulas. - Naciągnął nadgarstek i wstępna diagnoza lekarska mówi o dwóch tygodniach przerwy w treningach - wyjaśnia Rafał Bernacki.

 

Są również dobre wiadomości dla sympatyków drużyny z Jastrzębia. Z kolegami trenuje już chorwacki bramkarz Mate Tomljenović i lada moment będzie do dyspozycji trenera Roberta Kalabera. Na piątkowym meczu z TatrySki Podhalem Nowy targ w składzie drużyny z Jastrzębia powinien pojawić się inny napastnik, Kamil Świerski, który zmagał się z kontuzją kolana.

 

 Wracając jeszcze do serii drużyny z Jastrzębia bez wygranej - wkrótce może ona wyrównać swój „rekord”, ponieważ w wtorek czeka ją mecz w Krakowie z Comarch Cracovią, zaś potem będzie podejmowała na własnym lodowisku TatrySki Podhale Nowy Targ (piątek) i GKS Tychy (niedziela). Osiem porażek z rzędu majaczy na horyzoncie…

 

 

Z tej samej kategorii