Kolejny sukces narybku JKH GKS Jastrzębie

Młodzi hokeiści z Jastrzębia zagrali w finale Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie - III CZERKAWSKI CUP NA ZIMOWYM NARODOWYM – 2017. W finale imprezy drużyna trenerów Mariusz Bernackiego i Jacka Chrabańskiego uległa po zaciętym boju drużynie MOSM Tychy 3:4. Była to powtórka spotkania finałowego z ubiegłego roku, wtedy jednak górą byli jastrzębianie.

JKH GKS Jastrzębie
 /  fot. archiwum JKH  /  źródło: własne

 

 

O awans do turnieju głównego w Warszawie młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie (rywalizowali zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi) musieli rozegrać eliminacje, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku w Opolu. Tam jastrzębianie ulegli tylko drużynie MOSM Tychy 1:2 i z drugiego miejsca uzyskali promocję do finałów rozgrywanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, który na czas zimy zmienia się w Zimowy Narodowy.

 

Jastrzębianie prowadzeni przez trenerów Mariusza Bernackiego i Jacka Chrabańskiego (finansowo zespół wsparła firma Progres Automatyka) w fazie grupowej odnieśli trzy zwycięstwa i jeden mecz zremisowali. Pierwsze miejsce w grupie zdobyte przez JKH sprawiło, że w półfinale drużyna z Jastrzębia zmierzyła się z zespołem UKH Unia Oświęcim. Po gładkim zwycięstwie 4:1 następcy Leszka Laszkiewicza zameldowali się w finale. Tam czekał drugi zespół poprzedniej edycji - MOSM Tychy.

 

Podobnie jak w eliminacjach to tyszanie byli minimalnie lepsi, zwyciężając 4:3. Początek spotkania należał do obrońców trofeum, bowiem JKH prowadził 2:0. Kolejne cztery gole strzelili młodzi hokeiści z Tychów. W ostatniej zmianie bramkę kontaktową dla jastrzębian zdobył Jakub Czyż (zanotował hat-tricka w meczu finałowym), ale wszystkich strat nie zdołali odrobić.

 

Zawodnik JKH Kacper Michalski uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Nagrodę indywidualną otrzymał również Mikołaj Osiadły – uznany za najlepszego zawodnika jastrzębskiej drużyny. Drużyna JKH wśród 24 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego) okazała się druga w kraju. 

 

Wyniki meczów grupowej JKH:


JKH GKS Jastrzębie - KH Legia Warszawa 3:0

Bramki dla JKH: Osiadły 2, Chrobociński.


JKH GKS Jastrzębie - UKS Olivia 17 Gdańsk 2:2
Bramki dla JKH: Leśniok, Osiadły.

 

JKH GKS Jastrzębie - UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok 3:0
Bramki dla JKH: Pasoń, Zając, Damczyk.


JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 2:0
Bramki dla JKH: Czyż, Osiadły.

 

Półfinał


JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 4:1
Bramki dla JKH: Osiadły 2, Zając, Majchrzak

 

Finał


JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 3:4
Bramki dla JKH: Czyż 3.

 

W zespole JKH podczas turnieju III CZERKAWSKI CUP wystąpili: Kacper Michalski, Wiktor Makuła, Błażej Damczyk, Igor Hareńczyk, Patryk Kaczmarski, Michał Kapiński, Adam Leśniok,  Mikołaj Osiadły, Filip Oskwarek, Czesław Pasoń, Filip Petlakowski, Paweł Skrobiś, Mateusz Wasylkowski, Filip Wojciechowski, Wiktor Zając, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Jeremi Majchrzak, Tymoteusz Krawiec. Trenerzy Mariusz BERNACKI i Jacek CHRABAŃSKI.

 

Z tej samej kategorii