Jakub Wanacki w Katowicach, a trenera nie ma!

Były gracz Polonii Bytom oraz uczestnik mistrzostw świata w Kijowie, Jakub Wanacki podpisał dziś kontrakt z Tauronem KH GKS Katowice. To poważne wzmocnienie zespołu. Wciąż nie jest jednak wiadome, kto w przyszłym sezonie będzie szkoleniowcem katowickiej drużyny.

Jakub Wanacki
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Za Jakubem Wanackim udany sezon ligowy, wszak w bytomskiej Polonii rozegrał 46 spotkań - w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył 15 pkt (7+8) i był jedną z wiodących postaci brązowych medalistów. Wystąpił w mistrzostwach świata w Kijowie i dotychczas w reprezentacji rozegrał 45. meczów, zdobywając 3. gole.


Wanacki wczoraj podpisał kontrakt z Tauronem KH GKS Katowice i to dobra wiadomość, bo to „już” 3. defensor w zespole. Wychowanek Orlika Opole i absolwent SMS Sosnowiec, grał w GKS Tychy, we francuskim, Anglet Hormadi i ostatnio w Polonii, dołączył do duetu Oskar Krawczyk - Bogusław Rąpała. Wprawdzie ten ostatni umowy jeszcze nie podpisał, ale został uzgodniona.

 

W nowym sezonie zobaczymy niespełna 19-letniego Patryka Krężołka, napastnika młodzieżowej reprezentacji rodem z Krynicy i absolwenta SMS.

 

Nadal nie wyjaśniona jest sytuacja z trenerem, ale - jak zapewniają działacze - rozmowy trwają i jest przygotowanych kilka wariantów. Wszystko wskazuje na to, że reprezentacją i katowickim zespołem będzie kierował zagraniczny fachowiec.

Z tej samej kategorii