Katowiczanie zagrali niezłe spotkanie, ale punkty powędrowały do Bytomia.

Hokej na lodzie. PHL. GKS Katowice - Polonia Bytom. 18.10.2016

Hokeiści bytomskiej Polonii skrzętnie realizują plan, czyli chcą się znaleźć w grupie silniejszej. Są już blisko, coraz bliżej,

W „GieKSie” burzy personalnej ciąg dalszy, w składzie zabrakło Serba z kanadyjskim paszportem Nenada Lukacevicia, który podobno jest kolejnym obcokrajowcem, który opuści drużynę. Ostatnie rozmowy motywacyjne oraz zmiany w piątkach miały zmobilizować do znacznie lepszej, a przede wszystkim efektowniejszej gry. I tak też było, bowiem gospodarze osiągnęli przewagę i skromna grupa widzów z utęsknieniem czekała na gola. Jednak w I tercji się nie doczekała, bo Maciej Bielec w 10 min nie trafił do pustej bramki. A ponadto Filip Landsman bronił z dużym wyczuciem.
W drugiej odsłonie wyraźna przewaga była po stronie gości, którzy byli bardziej uporządkowani. Gospodarze wyraźnie opadli z sił i już tak ochoczo nie atakowali. Bramki stracili po własnych błędach. W 28 min Ryan Barlock wyjeżdżał nieporadnie z własnej tercji i stracił krążek. Łukasz Krzemień podał do Richarda Bordowskiego, który sfinalizował akcję strzałem w „okienko”. Matusz Kostur nie miał żadnych szans. Przy drugim golu uczestniczył ten sam tercet, ale w nieco innej kolejności, zaś autorem gola był Bordowski. Dwie bramki były najmniejszym wymiarem kary dla gospodarzy.
W ostatniej tercji gospodarze ambitnie zaatakowali i mieli szansę zmienić rezultat. W 47 min Jarosław Lorek w sytuacji sam na sam strzelił mocno po lodzie, ale niecelnie. W drugiej sytuacji próbował zmieścić krążek między parkanami Landsmana. Z kolei w 54 min Danieluk znalazł się sam na sam z Kosturem, ale ten nie dał się zaskoczyć. Punkty katowiczanom znów odjechały i są oni w coraz trudniejszej sytuacji.

KH GKS KATOWICE – TEMPISH POLONIA BYTOM 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
0:1 – Danieluk – Bordowski – Krzemień (27:40), 0:2 – Bordowski – Danieluk – Krzemień (35:58)

KATOWICE: Kostur; Rąpała – Olearczyk, Musioł (2) - Krawczyk, Porejs – Barlock (4), Korzestański; Bielec (2) – Sawicki – Strzyżowski (2), Biały – Sikora – Bogdziul, Lorek (2) – Majoch – Śliwiński, Nahunko, Jaworski (2). Trener Jacek PŁACHTA.
POLONIA: Landsam (2); Działo (2) – Cunik (2), Pastryk Wanacki, Owczarek - Stępień, Kowalówka – Falkenhagen; Danieluk – Krzemień – Bordowski, Wąsiński – Przygodzki, Kozłowski – Słodczyk – Salamon (4), Wieczorek, Kłaczyński. Trener Tomasz DEMKOWICZ.

Więcej na temat:HC GKS Katowice, Polonia Bytom