Wolne dla hokeistów bardzo krótkie. Niebawem rusza finał Pucharu Polski

Stało się niepisaną tradycją, że hokeiści czterech najlepszych drużyn po II rundzie sezonu zasadniczego pod koniec grudnia rywalizują Puchar Polski. Tym razem zostanie rozegrany na lodowisku w Krakowie.

Comarch Cracovia Krakow - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

To jednak wcale nie oznacza, że hokeiści Comarch Cracovii będą w uprzywilejowanej sytuacji. „Pasy” w półfinale spotkają się z Tauronem KH GKS Katowice, który ma wystarczająco sporo atutów, by pokusić się o zwycięstwo. W drugim półfinale GKS Tychy, 7-krotny zdobywca PP, zmierzy się z JKH GKS Jastrzębie i wynik tej konfrontacji też wydaje się sprawą otwartą.

 

Hokeiści tych zespołów bardzo krótko będą biesiadować przy świątecznym stole. Trenerzy po wczorajszej kolejce dzisiaj zarządzili kolejny trening i dopiero wigilijna niedziela oraz świąteczny poniedziałek będą dniami wolnymi. Drugi dzień świąt już będzie przeznaczony na zajęcia na lodzie i pewnie na analizę wideo.

 

- W tym okresie sporo spędzę czasu w samochodzie, bo najpierw wigilia u dziewczyny w Krakowie, a potem biorę kurs na Warszawę, by w tym szczególnym dniu kilka godzin spędzić z rodzicami – mówi tyski napastnik, Mateusz Bepierszcz. Początkowo trener zaplanował trening w pierwszy dzień świąt, ale wysłuchał naszych racji i przeniósł go na następny dzień. Fajnie byłoby zdobyć Puchar Polski, bo to taka tyska tradycja i miło się kończy rok. Mam nadzieja, że przerwa sylwestrowa będzie nieco dłuższa – uśmiecha na zakończenie wychowanek stołecznej Legii.

 

Jedno jest pewne, że grona zdobywców tego trofeum się w tym sezonie nie powiększy. Na liście zdobywców jest 9. klubów, w tym wszystkie tegorocznej edycji. Tyszanie walczą o ósmy puchar, „Pasy” o trzeci, zaś katowiczanie i jastrzębianie o drugi.

 

Puchar Polski

Środa, 27 grudnia

Półfinały

KRAKÓW, 16.30: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie.

KRAKÓW, 20.00: Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice.

Czwartek, 28 grudnia

KRAKÓW, 17.30: finał

 

Z tej samej kategorii