Ostatnie rozdania?

Kibice z Jastrzębia i Krakowa liczą, że ich drużyny już dziś przypieczętują awans do półfinału.

Ondrej Raszka
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

GKS Tychy i Tauron KH GKS Katowice nie mieli problemu z pokonaniem rywali z Bytomia oraz Opola. Teraz ze spokojem obserwują poczynania potencjalnych rywali, a w pozostałych parach ćwierćfinałowych dzieje się wiele. „Szarotki” przegrały na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie. W rywalizacji jest 2-3, a dziś przyjadą do Jastrzębia. Z kolei obrońcy tytułu, hokeiści Comarch Cracovii, wygrali z Unią i prowadzą 3-2, ale dziś grają w Oświęcimiu. Czyżby to ostatnie rozdania w tej rundzie? - Nie, na pewno nie, bo spotkamy się w czwartek na siódmym, decydującym o awansie meczu - zapowiadają w Nowym Targu i Oświęcimiu.

 

Smak play offu
- Taki jest urok tej rywalizacji i teraz czujemy smak play offu - przekonuje bramkarz Podhala, Przemysław Odrobny, który z Jastrzębiem zdobył srebrny i brązowy medal. - Prowadziliśmy 2-0 i niektórym już się wydawało, że rywalizacja zakończy się szybko. Rywale jednak zdołali się pozbierać i teraz to oni są w lepszej sytuacji, bo wygrali trzy razy z rzędu. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy odwrócili losy i wrócili do Nowego Targu na decydującą potyczkę. Nie wyobrażam sobie zakończyć sezon na początku marca. Zupełnie nie jestem na to przygotowany.

 

Aleksandrs Belavskis, trener „Szarotek”, buńczucznie zapowiedział, że ostatnia bitwa została przegrana, ale wojna trwa. By się trzymać wojskowej terminologii, zapowiedział przegrupowanie wojsk, czyli roszady w poszczególnych formacjach. Korekty mają przynieść wymierne efekty.

 

Premia przygotowana
Działacze JKH obiecali hokeistom, że za awans do czołowej „4” otrzymają premię. Jej wysokość jest trzymana w tajemnicy, ale to sympatyczny gest władz klubu. W Jastrzębiu trwa stan gotowości bojowej, bo telefony zawodników milczą i najwidoczniej zarządzono ciszę w eterze. - Mamy walczącą młodzież, rutyniarze nie chcą być od niej gorsi i stąd nasze zwycięstwa - uśmiecha się wiceprezes klubu, Jan Miszek. - Mieliśmy drobną zapaść pod koniec sezonu zasadniczego, ale w play offie zespół prezentuje się dobrze. Dla mnie przełomowym momentem tej rywalizacji była wygrana po karnych. Prowadzimy, mamy większe szanse na awans, ale jeszcze trzeba wygrać. Nie będzie to łatwe, ale całkiem realne. Zaangażowanie, gra pressingiem na całej tafli - te elementy mogą przynieść nam powodzenie. Mamy dwóch równorzędnych bramkarzy i obaj są do dyspozycji trenera.

 

Zespół z Jastrzębia wystąpi bez Radosława Nalewajki, który został ukarany 7-dniową dyskwalifikacją oraz 2000 złotych za karę w pierwszym meczu w Nowym Targu.

 

W derbach Małopolski bliżej awansu są „Pasy” (prowadzą 3-2), ale dziś muszą zwyciężyć w Oświęcimiu. Są faworytem, mają większy potencjał, ale to play off, a nim wszystko jest możliwe.

 

Polska Hokej Liga
Wtorek, 6 marca
JASTRZĘBIE, 18.00 JKH GKS - TatrySki Podhale Nowy Targ
OŚWIĘCIM, 18.00: Unia - Comarch Cracovia

 

Z tej samej kategorii