Alex Szczechura: Presja w Tychach nie jest duża

Zależało mi na tym, aby trafić do profesjonalnego zespołu, który walczy o najwyższe cele. Chcemy wygrywać i mamy świadomość swojego potencjału. GKS to dobra drużyna, która oczekuje zwycięstw - mówi o swoim nowym zespole urodzony w Kanadzie reprezentant Polski.

Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank STS Sanok
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Alex Szczechura, John Murray i Michael Cichy to trzy największe wzmocnienia hokejowego GKS-u Tychy przed nowym sezonem Polskiej Hokej Ligi. W Tychach wierzą, że właśnie to trio przyczyni się do zdobycia upragnionego mistrzostwa Polski.

 

- Zależało mi na tym, aby trafić do profesjonalnego zespołu, który walczy o najwyższe cele. Chcemy wygrywać i mamy świadomość swojego potencjału. GKS to dobra drużyna, która oczekuje zwycięstw. Wszyscy się będziemy o to starać - mówi Szczechura w wywiadzie dla klubowej telewizji. 27-letni napastnik, podobnie jak Michael Cichy przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Orlika Opole oraz Ciarko PBS Bank STS Sanok. Obaj niejednokrotnie udowodnili, że na tafli rozumieją się bardzo dobrze. - Podczas wakacji trochę rozmawialiśmy na temat przyszłości. Lubimy grać razem i na pewno było nam łatwiej trafić tu wspólnie - zaznaczył Szczechura.

 

Urodzony w Kanadzie reprezentant Polski, który na polskich taflach rozegrał 82 ligowe spotkania (51 bramek i 74 asyst) nie obawia się gry o najwyższe cele. - Presja nie jest duża. Po prostu każdy powinien robić to, czego się od niego oczekuje. Wtedy zwiększamy szansę na realizację postawionych przed nami celów - uważa zawodnik GKS-u, któremu spodobało się nowe otoczenie. - Miasto jest ładne, tak naprawdę cały czas je poznaje. Jeśli chodzi natomiast o klub, to jest on w pełni profesjonalny i dobrze zarządzany przez trenera. Dobrze dogadujemy się ze wszystkimi w szatni - podkreślił Alex Szczechura.

Z tej samej kategorii