Przed hokeistami Katowic sporo pracy, ale obrali dobry kierunek!

Jedno zwycięstwo, dwie porażki w efekcie 5. miejsce - to dorobek hokeistów Tauronu KH GKS Katowice w turnieju im. Pavla Zabojnika w Zwoleniu. Dla katowiczan była to inauguracja meczów kontrolnych. Na początek doznali porażki z Frydkiem-Mistkiem 1:6, następnie wygrali z młodzieżową reprezentacji Słowacji 4:3. a na zakończenie ulegli Detvie 3:5.

Tom Coolen
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Hokeiści Katowic opuszczali Zwoleń mocno poirytowani, bowiem ich zdaniem w meczu z Detvą na pewno nie zasłużyli na porażkę. Jednak miejscowi sędziowie w III tercji co i rusz odsyłali ich do boksu kar. Zespół więc ciągle grał w osłabieniu i w końcu musiał skapitulować.

 

- Takie gospodarskie sędziowanie wywołuje u hokeistów dodatkowe emocje oraz zdenerwowanie - kręcił głową z niezadowolenia II trener Tauronu, Piotr Sarnik. - Mimo wszystko nie ustępowaliśmy rywalom, a wynik mógł być z powodzeniem odwrotny. To były nasze pierwsze mecze kontrolne i mogę stwierdzić, że z tercji na tercję było coraz lepiej. Ten turniej doskonale nam pokazał, nad czym musimy jeszcze popracować, ale też mamy wystarczająco dużo czasu, by te niedoskonałości usunąć i by hokeiści lepiej się poznali i komunikowali na lodzie. Cieszy nas, że zawodnicy coraz lepiej realizują założenia taktyczne i że pokazują charakter, walcząc do końca. Słowem, w perspektywie sezonu ligowego, idziemy we właściwym kierunku - dodał szkoleniowiec.


W najbliższy piątek ekipa z Katowic wybiera się na mecz kontrolny do Opola, gdzie spotka się z Orlikiem, z którym 11 września zainauguruje sezon ligowy.

 

HC 07 ORIN DETVA – TAURON KH GKS KATOWICE 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
1:0 - Scurko - Simon (1:52, wprzewadze), 1:1 - Wronka - Malasiński (6:25, wprzewadze), 2:1 - Murcek - Videlka (9:30), 2:2 - Łopuski (9:42), 3:2 - Scurko (12:10, w osłabieniu), 3:3 - Łymański - Strzyżowski (30:04), 4:3 - Macejko – Mily - Scurko (47:46, w przewadze), 5:3 - Żilka – Mily (58:47).

 

TAURON: Kosowski; Rąpała – Martinka, Czakajik – Zieliński, Wanacki – Kowalówka, Krawczyk; Malasiński – Rohtla – Gruszka, Łopuski – Sawicki – Wronka, Fraszko – Rutkowski – Strzyżowski, Łymański – Majoch – Nahunko. Trener Tom COOLEN.

 

Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy - HKm Zwoleń - którzy zgromadzili 8 pkt, wyprzedzając Detvę i Frydek-Mistek po 6, GKS Tychy - 4, Tauron - 3 oraz młodzieżówkę Słowacji - 0 pkt.

Z tej samej kategorii