Brak skuteczności hokeistów z Katowic i porażka 1:6

Brak komunikatywności i skuteczności hokeistów z Katowic i w efekcie porażka z I-ligowym HC Frdyek Mistek 1:6 w turnieju im. Pavla Zabojnika w Zwoleniu. To był pierwszy mecz kontrolny w tym składzie personalnym. Potrzeba cierpliwości, by hokeiści lepiej się poznali oraz zgrali poszczególne formację. Tom Coolen, kanadyjski trener, wprowadził nowy system gry.

Tom Coolen
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Po raz pierwszy hokeiści Tauronu KH GKS Katowice spotkali się z nowym, kanadyjskim trenerem Tomem Coolenem 3 tygodnie temu; dwa mecze kontrolne z przyczyn niezależnych zostały odwołane; fiński napastnik Jesse Rohtla oraz 37-letni słowacki defensor z bogatym CV w ekstralidze czeskiej, Martin Czakajik, niemal w ostatniej chwili wskoczyli do autokaru zmierzającego do Zwolenia - tak przebiegały przygotowania katowiczan w minionych tygodniach.
Już w pierwszym spotkaniu - z HC Frydkiem-Mistkiem - przekonali się oni o skali trudności. Przegrali 1:6, a w miarę równorzędna gra zaczęła się dopiero od połowy meczu. Podopieczni Toma Coolena po raz pierwszy grali w ustawieniu z testowanym prawoskrzydłowym Jewgienijem Łymańskim w ostatnim ataku. Potrzeba sporej cierpliwości, by wszystkie zmiany taktyczne wprowadzone przez kanadyjskiego szkoleniowca były przyswojone przez zawodników. Brak komunikacji między hokeistami był mocno widoczny. Po 5. golu z bramki zjechał Kamil Kosowski, a jego miejsce zajął Mateusz Studziński. Akurat od tego momentu czescy I-ligowcy, w składzie z reprezentantem biało-czerwonych, Aronem Chmielewskim, nieco zwolnili tempo akcji. Katowiczanie mieli kilka okazji do strzelenia goli, ale krążek po uderzeniach Patryka Wronki, Jakuba Wanackiego, Mikołaja Łopuskiego oraz Dominika Nahunki mijał cel. Na otarcie łez honorowego gola uzyskał Radosław Sawicki.

HC FRYDEK-MISTEK -TAURON KH GKS KATOWICE 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
1:0 – Klimsa (8:32), 2:0 - Klimsa (15:06), 3:0 – Franek (18:48), 4:0 – Kovarz (24:46), 5:0 – Christov (27:01), 5:1 – Sawicki – Wronka – Czakajik (55:14), 6:1 – Kana (56:30).
TAURON: Kosowski (27:01. Studziński); Rąpała – Martinka, Czakajik – Zieliński, Wanacki – A. Kowalówka, Krawczyk; Malasiński – Rohtla – Gruszka, Łopuski – Sawicki – Wronka, Fraszko – Rutkowski – Strzyżowski, Łymański – Majoch – Nahunko. Trener Tom COOLEN.

Dzisiaj katowiczanie spotkają się z młodzieżową reprezentacją Słowacji.

 

 

Z tej samej kategorii