Pierwszy krok hokeistów Tychów do wielkiego finału! "Szarotki" dzielnie walczyły

- Sytuacji mieliśmy sporo, ale dopiero w III tercji zaczęło wpadać. - To już półfinał nie ma słabeuszy i nikt się nie oszczędza - stwierdził strzelec 2 goli dla gospodarzy, Filip Komorski.- Nic nie dostanie się za darmo. Zrobiliśmy pierwszy krok i zobaczymy ile ich trzeba wykonać, by znaleźć się w finale stwierdził trener GKS-u, Andrej Gusow.

GKS Tychy - TartySki Podhale Nowy Targ
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Hokeiści Podhala ledwo co skończyli ćwierćfinałową rywalizację z JKH GKS Jastrzębie i po dniu wolnego przystąpili do pierwszego meczu półfinałowego w Tychach. Wydawało się, że zmęczenie da o sobie znać, a tymczasem dzielnie stawiali czoła, ale w końcu przegrali 0:4. Tyszanie zrobili pierwszy krok w drodze do finału.
Tyszanie mieli 9 dni przerwy od ostatniego meczu z Polonią Bytom i ta przerwa nie podziałała na nich budująco, zwłaszcza w I tercji. Wprawdzie szybko zdobyli gola, grając w przewadze, ale potem Przemysław Odrobny już nie dał się zaskoczyć. Przewaga gospodarzy była spora, ale po 40 minutach było zaledwie 1:0. Bartłomiej Jeziorski nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam, zaś Gleb Klimenko trafił słupek. Spora się działo pod bramką „Szarorek”, ale nic z tego nie wynikało.
Gdy Maciej Sulka zmierzał do boksu to był sygnał dla gospodarzy, by przyspieszyć i szukać swojej szansy na strzelenia gola. Grali zaledwie 8 sek. w przewadze gdy Filip Komorski przekierował krążek do bramki po uderzeniu z daleka Bartłomieja Pociechy. A kolejne bramki były już tylko formalnością, bo goście już wyraźnie opadli z sił.

- Jeżeli traci się trzy gole w osłabieniu to trudno marzyć o wygranej. - Założenie było zupełnie inne, ale jutro jest nowy dzień i znów zaczynamy od 0:0 - stwierdził bramkarz "Szarotek", Przemysław Odrobny

- Sytuacji mieliśmy sporo, ale dopiero w III tercji zaczęło wpadać. - To już półfinał nie ma słabeuszy i nikt się nie oszczędza - stwierdził strzelec 2 goli dla gospodarzy, Filip Komorski.

- Nic nie dostanie się za darmo. Zrobiliśmy pierwszy krok i zobaczymy ile ich trzeba wykonać, by znaleźć się w finale stwierdził trener GKS-u, Andrej Gusow.

GKS TYCHY – TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
1:0 - Bryk – Kotlorz (2:38, w przewadze), 2:0 – Komorski – Pociecha – Klimenko (43:33, w przewadze), 3:0 – Komorski – Ciura – Kalinowski (47:46), 4:0 – Szczechura – Cichy – Klimenko (52:58, w przewadze)
Sędziowali: Maciej Pachucki (Gdańsk) i Włodzimierz Marczuk (Toruń) – Artur Hyliński (Oświęcim) i Marcin Młynarski (Myślenice). Widzów 3000.
Kary: Tychy – 10 min, Podhale – 18 (2 tech.) min

Z tej samej kategorii