GKS Tychy: Wygrać najlepiej w trzech meczach!

Wielu fachowców typuje finał Comarch Cracovia – GKS Tychy, ale droga do tego jest daleka.

GKS TYCHY - POLONIA BYTOM
 fot. Sobala Łukasz  /  źródło: Pressfocus

Obrońcy tytułu mistrzowskiego z Tychów w tym sezonie byli zewsząd komplementowani za trzecie miejsce w finale Pucharu Kontynentalnego. Tylko że zapłacili za to wysoką cenę w krajowych rozgrywkach. Przegrali w półfinale Pucharu Polski z Podhalem i zajęli drugie miejsce po sezonie zasadniczym.

 

Tyszanom trudno było w styczniu pogodzić obowiązki ligowe, choć i tak znajdują się w tym sezonie w komfortowej sytuacji. W kadrze znajduje się 8 obrońców oraz 15 napastników. Już dawno tak nie było...


- Podchodzimy z szacunkiem do rywali i solidnie do swoich obowiązków, by przypadkiem nie wydarzyło się coś nieprzewidzianego – informuje kierownik sekcji hokejowej spółki Tyski Sport, Wojciech Matczak. - Wprawdzie jesteśmy faworytami, ale w play offie widziałem wiele nieoczekiwanych wydarzeń, których nie chciałbym doświadczać w tym sezonie. 9 naszych zawodników grało w reprezentacji na Węgrzech i trenowaliśmy w okrojonym składzie, ale szybko powinniśmy złapać właściwy rytm. Mecze z Polonią zapowiadają się ciekawie, bo rywal niejednokrotnie sprawiał kłopoty faworytom, co jednak nie zmienia faktu, że chcielibyśmy wygrać w trzech spotkaniach.

Z tej samej kategorii