Fin i Słowak w hokejowej GieKSie

Fiński napastnik Jesse Rohtla i słowacki obrońca Martin Cakajik to nowi zawodnicy hokejowego GKS-u Katowice.

Jesse Rohtla i Martin Cakajik
 fot. GKS Katowice  /  źródło: Materiał prasowy

Katowicki zespół powoli kończy etap budowy zespołu na przyszły sezon. Dziś zakontraktowano dwóch zagranicznych graczy. Pierwszy z nich, Jesse Rohtla przez większą część swojej kariery grał w swojej ojczyźnie, w Finlandii. W ostatnim czasie ten 29-letni napastnik reprezentował barwy kazachskiego Kulagera Petropavlovsk oraz białoruskiego Nemana Grodno, a miniony sezon spędził w szwedzkim Asplöven HC (39 meczów, 14 bramek, 21 asyst). 

 

Bardziej doświadczony, 37-letni słowacki obrońca Martin Cakajik stawiał swoje pierwsze kroki w klubie HK Dukla Trenczyn. Następnie grał w klubach z Czech, m.in. Bili Tygri Liberec, HC Pilzno czy HC Znojemsti Orli. Ostatnie sezony spędził w Kazachstanie.

 

- Po rozmowach z trenerem doszliśmy do wniosku, że trzeba wzmocnić dwie newralgiczne pozycje czyli pozyskać centra i obrońcę. Jesse pasował do naszej koncepcji i jest stworzony do gry kombinacyjnej tak samo jak nasi skrzydłowi. Z kolei Martin będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w naszym zespole i bardzo na niego liczymy w defensywie - podkreśla Roch Bogłowski, dyrektor sportowy Tauronu KH GKS Katowice.

 

Nowi zawodnicy będą od razu do dyspozycji szkoleniowca Toma Coolena. Pierwszy sprawdzian ich umiejętności to Memoriał Pavla Zabojnika, który od czwartku do soboty zostanie rozegrany w słowackim Zwoleniu.

Z tej samej kategorii