Następcy Laszkiewicza mistrzami Polski!

Juniorzy młodsi JKH GKS Jastrzębie zdobyli złoty medal podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych - PODKARPACKIE 2018. Zespół prowadzony przez trenerów Zbigniewa Wróbla i Damiana Kiełbasę był jedyną ekipą w turnieju w Sanoku, która odniosła komplet zwycięstw, chociaż nie przyszły one łatwo.

Łukasz Kapusta
 /  fot. Paweł Bialic/PZHL  /  źródło: własne

Działacze JKH GKS Jastrzębie nie muszą martwić się o dopływ świeżej krwi do drużyny seniorów. Praca z młodzieżą przynosi efekty, o czym świadczy chociażby liczba wychowanków w zespole prowadzonym przez trenera Roberta Kalabera. Słowacki szkoleniowiec może być spokojny, bo w niedzielę następcy Leszka Laszkiewicza zdobyli złote medale w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych - PODKARPACKIE 2018.


Zespół prowadzony przez trenerów Zbigniewa Wróbla i Damiana Kiełbasę był jedyną ekipą w turnieju w Sanoku, która odniosła komplet zwycięstw. Ale żeby nie było wątpliwości, droga do finału i złotego medalu nie była dla zespołu JKH usłana różami. To nie był spacerek, kilku meczów - łącznie z potyczką finałową - było bardzo zaciętych i emocjonujących.


Jastrzębianie rozpoczęli turniej od wygranej z Sokołami Toruń 4:3 po rzutach karnych. Potem podopieczni trenerów Wróbla i Kiełbasy rozgromili 8:1 Podhale Nowy Targ/Cracovię, wygrali 6:5 po rzutach karnych z Zagłębiem Sosnowiec. W półfinale JKH pokonał 7:3 MOSM Tychy, a w finale pokonał po dogrywce Polonię Bytom/Zryw Ruda Śląska. Po regulaminowym czasie na tablicy wyników był remis 2:2 i sędzia zarządził 20-minutową dogrywkę. „Złotego” gola zdobył w okresie gry w liczebnej przewadze Łukasz Kapusta, po koronkowej akcji Jakuba Blanika i Kamila Wałęgi.


Zespół z Jastrzębia Zdroju w Sanoku występował w składzie: Maciej Miarka, Bartłomiej Klocek - Konrad Gruszczyk, Przemysław Rafalik, Kamil Misterkiewicz, Kamil Wałęga, Jan Sołtys - Adam Wywiał, Filip Garsztka, Dawid Wróblewski, Jakub Blanik, Marcin Płachetka - Adam Borowiak, Michał Adynkiewicz-Piragas, Oliwier Ksiondz, Patryk Pohl, Maciej Fabiańczyk - Wojciech Zając, Łukasz Kapusta, Bartosz Dąbrowski. Trenerzy Zbigniew Wróbel i Damian Kiełbasa. W zespole JKH czterech hokeistów było „wypożyczonych” – Pohl i Ksiondz z Naprzodu Janów, Fabiańczyk z Orlika Opole i Miarka z Łodzi. Najlepszym napastnikiem turnieju został Jan Sołtys, najskuteczniejszym zawodnikiem - Kamil Wałęga (12 punktów). Następne miejsce zajęli Jan Sołtys (11 pkt) i Jakub Blanik (10 pkt).


- Jadąc do Sanoka na pewno nie byliśmy faworytami - przekonuje trener Zbigniew Wróbel. - Za takowe uważałem drużyny gospodarzy oraz Sokoły Toruń. W tej ostatniej grają młodzi hokeiści z tamtejszego SMS-u, którzy trenują dwa razy dziennie i pozyskują zawodników z całej północnej Polski. Wierzyłem jednak w swoich chłopaków i liczyłem na miejsce na podium. Kiedy uwierzyłem w mistrzostwo? Po zwycięskim meczu z Zagłębiem Sosnowiec, w którym przegrywaliśmy już 1:5! Miałem w drużynie samych walczaków, nie chciałbym kogokolwiek wyróżniać, bo wszyscy grali na bardzo wysokim poziomie. Mieliśmy znakomitych napastników, rewelacyjnego bramkarza, troszeczkę gorzej wypadli obrońcy, ale - broń Boże - nie zawiedli. Byliśmy jednym zespołem, który grał ciekawy, kombinacyjny hokej, inne drużyny grały z nami bardzo defensywnie. Nie mam wątpliwości, że przynajmniej pięciu - myślę o chłopakach z Jastrzębia - w najbliższej przyszłości może grać na bardzo wysokim poziomie w zespole seniorów. A kto wie, może nawet sześciu-siedmiu, jeżeli tylko będą pracowali tak, jak do tej pory.

 

 

Z tej samej kategorii