Mikrusy JKH GKS Jastrzębie awansowały do finału "Czerkawski Cup"

Mikrusy JKH GKS Jastrzębie
 /  fot. archiwum JKH GKS Jastrzębie  /  źródło: własne

Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Bernackiego w kwalifikacjach do III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja „Czerkawski Cup”, które rozgrywano w Opolu, zajęła drugie miejsce i 1 marca przyszłego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie broniła trofeum, które wywalczyła w tym roku. W grupie eliminacyjnej JKH nie stracił ani jednego gola!

W miniony weekend w Opolu odbyły się kwalifikacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja „Czerkawski Cup” na Zimowym Narodowym 2017. W turnieju uczestniczyło osiem zespołów, które walczyły o trzy miejsca premiowane awansem do ogólnopolskiego finału w Warszawie, który odbędzie się 1 marca przyszłego roku.

Tego dnia Stadion Narodowy w stolicy zamieni się w wielką halę do hokeja na lodzie.
Triumfator II edycji tej imprezy, JKH GKS Jastrzębie, zajął w turnieju w Opolu drugie miejsce i awansował do imprezy głównej. Drużyna trenera Mariusza Bernackiego w fazie grupowej nie straciła ani jednego (!) gola, pokonując kolejno MUKS WTH Wrocław (16:0), Zagłębie Sosnowiec (12:0) i Naprzód Janów (5:0). W półfinale jastrzębianie rozprawili się z Orlikiem Opole 6:2, a w finale ulegli drużynie MOSM Tychy 1:2. Obaj finaliści wywalczyli przepustkę na Stadion Narodowy, podobnie jak trzeci Orlik Opole, który w decydującym pojedynku pokonał Zagłębie Sosnowiec. Odnotujmy jeszcze tylko, że najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Michalski (JKH GKS Jastrzębie), najlepszym snajperem - Jakub Witek (MOSM Tychy), a najlepszym zawodnikiem - Matthew McGovern (Orlik Opole).

Oprócz wspomnianego wyżej tercetu awans do turnieju finałowego wywalczyły jeszcze MMKS Podhale Nowy Targ, UKH Unia Oświęcim, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk i KH Legia Warszawa.

- W turnieju w Opolu miałem do dyspozycji 17 młodych adeptów hokeja, większość z rocznika 2007 - powiedział trener JKH, Mariusz Bernacki. - W moim zespole grało czterech młodszych zawodników, z rocznika 2008. Byli to Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Tymoteusz Krawiec i Jeremi Majchrzak. Przed turniejem byłem spokojny o awans swojego zespołu, uważałem bowiem, że zmieścimy się w pierwszej trójce. Gdyby stało się inaczej, byłaby to ogromna niespodzianka, a ja byłbym bardzo rozczarowany. Jak będziemy się przygotowywali do turnieju w Warszawie? Uczestniczymy w rozgrywkach lidze śląskiej mikrusów, na całe lodowisko, a oprócz tego występujemy w śląskiej lidze mini hokeja. Podobnie zresztą jest w przypadku MOSM-u Tychy. Rozgrywki te toczą się do końca marca.

Aby dać odrobinę satysfakcji młodym adeptom hokeja z Jastrzębia, prezentujemy skład całej drużyny, która awansowała do finału „Czerkawski Cup”: bramkarze Wiktor Makuła i Kacper Michalski oraz Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Igor Hareńczyk, Patryk Kaczmarski, Michał Kapiński, Tymoteusz Krawiec, Adam Leśniok, Jeremi Majchrzak, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Filip Petlakowski, Paweł Skrobiś, Mateusz Wasylkowski, Filip Wojciechowski i Wiktor Zając.

Z tego grona sześciu hokeistów zwyciężyło w poprzedniej, II edycji turnieju pod patronatem najsłynniejszego polskiego hokeisty, Mariusza Czerkawskiego. Byli to: Michalski, Osiadły, Pasoń, Wasylkowski, Wojciechowski i Zając.